Tegoroczne lato w Kołobrzegu obfituje w wydarzenia muzyczne prezentujące przeboje operetkowe i musicalowe. W sobotni wieczór w kołobrzeskim amfiteatrze zaśpiewa 10 tenorów – 10 śpiewaków z Polski i Ukrainy. Artyści wykonają największe przeboje popularnej muzyki estradowej przy akompaniamencie orkiestry Teatru Operetki Kijowskiej pod dyrekcją dyrygenta Igora Iaroshenki.

10 tenorów, czyli: Bartosz Kuczyk, Mariusz Adam Ruta, Mirosław Niewiadomski, Dymitro Foszczanka, Volodymir Holkin, Sergiy Hurets, Yury Kovalcuk, Anatoly Pohrebnoy, Petro Cheliali i Mykhailo Gumennyi brawurowo wykonują najpopularniejsze arie, pieśni i piosenki. Repertuar jest bogaty i różnorodny. W programie kołobrzeskiego koncertu znajdą się m.in. takie przeboje jak: „C’est magnifique”, „Granada”, arie z operetek „Wesoła Wdówka” i „Baron cygański”, popularne piosenki np. „La Bamba”m „Czerwona Ruta”, „Hallelujah”, „Volare”, czy „We are the champions”.

Grupa jest znana z angażowania publiczności w zabawę muzyczną. Wokaliści zachęcają słuchaczy do udziału w koncercie, namawiając do wspólnego śpiewania i klaskania do rytmu.

Koncert rozpocznie się 13 lipca w Amfiteatrze o godzinie 20.00. Bilety w cenie 90 i 70 zł można kupić przez Internet na: kupbilecik.pl, biletyna.pl, ebilet.pl oraz w sklepie muzycznym Flamenco przy ulicy Giełdowej 7d oraz Punkcie Informacji Turystycznej przy ulicy Dworcowej 1 i Morskiej 1.