Od 4 do 30 listopada 2019 roku będą trwały prace budowlane związane z przebudową ulicy Basztowej. Po remoncie rejon ten bardzo się zmieni. Ma być estetyczniej, jaśniej i bezpieczniej.

Na ulicy Basztowej pojawi się nowa nawierzchnia bitumiczna oraz oznakowanie poziome (czyli pasy informacyjne namalowane bezpośrednio na jezdni) i pionowe (czyli nowe znaki drogowe). Chodniki i dojazdy do posesji zostaną wyłożone kostką betonową. W ramach projektu wytyczone zostaną tereny zielone wzdłuż drogi, a następnie obsiane trawą i uzupełnione humusem. Ponadto, wykonana zostanie kanalizacja deszczowa i ściekowa. Istniejące słupy oświetleniowe zostaną zdemontowane, a w ich miejscu pojawią się nowe, wykonane w technologii LED. Prace obejmą też sieć wodociągową, która zostanie zbudowana w związku z wymianą drogi. Przedstawiciele Miejskich Wodociągów i Kanalizacji zapowiedzieli, że podłączą do nowej sieci istniejące już przyłącza poszczególnych posesji przy ulicy Basztowej.

Prace wykonuje firma Domar. Zleceniodawcami projektu są Gminy Miasto Kołobrzeg oraz Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu. Koszt remontu ulicy Basztowej wyniesie ponad 3,7 mln złotych.

W ostatnim czasie w Kołobrzegu wyremontowana została już ulica Perłowa i Orłowskiego, remontowane są ulice Czarnieckiego i Wschodnia, niebawem ruszą mniejsze remonty Kopernika i Fredry.

Zdjęcie: kolobrzeg.pl