Janusz Gromek – były prezydent Kołobrzegu w związku z dokonaniem nieplanowanego otwarcia kołobrzeskiej obwodnicy otrzymał naganę od Sądu Rejonowego w Koszalinie. Sąd zrezygnował z kary finansowej i zdecydował się wyłącznie na oficjalną naganę.

Janusz Gromek poinformował na swoim profilu na portalu Facebook o niekorzystnym dla siebie wyroku Sądu Rejonowego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokonała zawiadomienia na policję o naruszeniu prawa przez byłego prezydenta w związku z uroczystym otwarciem obwodnicy. Dokładnie chodziło o zdarzenie do którego doszło 4 lipca bieżącego roku. Janusz Gromek wraz z innymi przedstawicielami władz miasta zatrzymali na około 20 minut ruch na oddanej do użytku kołobrzeskiej obwodnicy. W obecności dziennikarzy były prezydent dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi mającego symbolizować otwarcie udostępnionej zaledwie dwie godziny wcześniej przez inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obwodnicy.

W związku z powyższym Sąd Rejonowy uznał że właściwym będzie nałożenie na byłego prezydenta nagany i odstąpienie o proponowanej przez oskarżyciela kary finansowej.

uroczyste otwarcie obwodnicy było bezprawne!
Były prezydent Kołobrzegu – Janusz Gromek został ukarany przez Sąd Rejonowy w Koszalinie naganą
Poprzedni artykułKonkurs świąteczny organizowany przez Gminę Ustronie Morskie!
Następny artykułNadzwyczajna sesja Rady Miasta!