W tym tygodniu w kołobrzeskich kinach zobaczymy utrzymaną w klimacie Halloween animowaną „Rodziną Addamsów” oraz thriller w reżyserii Agnieszki Holland „Obywatel Jones”. Premiera tygodnia w kinie „Wybrzeże” to najnowsze dzieło Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”. W DKF „Sztorm’ będzie można zobaczyć „Mowę ptaków” w reżyserii Xawera Żuławskiego i Piotra Kielara.

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY „SZTORM”
5 listopada 2019 roku
19:00 – „Mowa ptaków” 

KINO „WYBRZEŻE”
2-3 listopada 2019 roku
14:00 – „Rodzina Addamsów”
15:45 – „Rodzina Addamsów”
17:40 – „Obywatel Jones”
20:00 – „Pewnego razu… w Hollywood”

4-7 listopada 2019 roku
15:45 – „Rodzina Addamsów”
17:40 – „Obywatel Jones”
20:00 – „Pewnego razu… w Hollywood”

PREMIERY TYGODNIA

„Pewnego razu… w Hollywood” – nowy film Quentina Tarantino to wycieczka do Los Angeles 1969 roku. Gwiazda TV Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i jego wieloletni dubler/kaskader Cliff Booth (Brad Pitt) przyglądają się biznesowi, w którym spędzili lata z trudem go poznając. W dziewiątym filmie scenarzysty i reżysera Quentina Tarantino zobaczymy niezwykłą obsadę i wiele wątków, które składają się na hołd odchodzącej w przeszłość złotej ery Hollywood.

„Mowa ptaków” – to historia Mariana, polonisty z liceum, który po wyrzuceniu z pracy musi ułożyć sobie życie, oraz jego kolegi – Ludwika, nauczyciela historii szukającego sposobu na funkcjonowanie w zawodzie. Film powstał na podstawie ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. To opowieść o współczesnej Polsce, alienacji, wykluczeniu i szukaniu swojego miejsca w życiu. W filmie zagrali m.in.: Sebastian Fabiański, Eryk Kulm jr, Jaśmina Polak, Katarzyna Chojnacka, Sebastian Pawlak, Andrzej Chyra, Borys Szyc.

WCIĄŻ NA EKRANIE

„Obywatel Jones” – film przedstawia historię Garetha Jonesa – walijskiego dziennikarza, który w 1933 roku wyruszył do Związku Radzieckiego, aby odkryć przerażającą prawdę, stojącą za reżimem Stalina i sowiecką „utopią”. Kulisy jego reporterskiego śledztwa miały śmiertelne reperkusje, a przy okazji stały się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści XX wieku – „Folwarku zwierzęcego” George’a Orwella. Młody dziennikarz Gareth Jones (James Norton) zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Chcąc gruntownie zbadać sprawę, reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu poznaje młodą dziennikarkę Adę Brooks (Vanessa Kirby), pracującą dla Waltera Duranty’ego (Peter Sarsgaard), dzięki której odkrywa, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez sowieckich cenzorów. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę. Dziennikarz staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru. Miliony ludzi umierają z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granicę, by sfinansować proces industrializacji radzieckiego imperium. Po powrocie do Londynu, Jones pisze artykuł ukazujący horror, którego doświadczył. Publikacja jest wyciszana, a jej autentyczność podważana przez zachodnich dziennikarzy, pozostających pod wpływem Kremla. Pomimo śmiertelnych pogróżek, Gareth nie ustaje w walce o prawdę. Swoimi odkryciami postanawia podzielić się z młodym, aspirującym pisarzem – George’em Orwellem.

„Rodzina Addamsów” – to animowana wersja kultowej rodziny Addamsów, która, po przeprowadzce do New Jersey, musi stawić czoło wyzwaniom XXI wieku. Głosów użyczyli m.in. Agnieszka Grochowska, Jarosław Boberek, Małgorzata Kożuchowska i Danuta Stenka.