Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w godzinach porannych. Kilkanaście minut przed godziną siódmą na wysokości miejscowości Bagicz na wschód od Kołobrzegu kierująca samochodem osobowym kobieta spowodowała wypadek samochodowy, przyczyną wypadku był… dzik!

Kierująca Volkswagenem Polo kobieta wypadała z drogi dlatego, że na jezdnię wybiegł dorosły dzik. Kierująca nie zdołała ominąć zwierzęta i uderzyła w nie po czym zjechała na lewy pas drogi i wypadła poza obszar jezdni. Dopiero pobliskie zarośla zatrzymały samochód, który po kolizji z dzikim zwierzęciem oraz uderzeniem w zarośla został mocno uszkodzony. Na miejscu natychmiast zjawiły się służby ratunkowe, które przystąpiły do pomocy kobiecie. Strażacy z kołobrzeskiej jednostki wspierani przez Ochotniczą Straż Pożarną z Ustronia Morskiego pomogli uwolnić kierującą z pojazdu, gdyż samodzielnie nie była w stanie wyjść z samochodu. Stan kobiety okazał się poważny i została przetransportowana karetką do szpitala w Kołobrzegu z podejrzeniem urazu kręgosłupa.

Jak podkreślają ratownicy zdarzenia z udziałem dzikich zwierząt, zwłaszcza dzików są bardzo niebezpieczne. Z racji słabych warunków na drodze, niskiej widoczności oraz śliskiej nawierzchni często kierujący nie są w stanie zareagować odpowiednio szybko w przypadku wtargnięcia na jezdnie przez zwierzynę. Apelujemy zatem o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków na drodze!

W miejscowości Bagicz doszło do poważnego wypadku!
Kierująca samochodem osobowym uderzyła w dzika, który wybiegł na jezdnię!