W gryfickim szpitalu stwierdzono obecność koronawirusa u dwóch pracowników szpitala (lekarza i pielęgniarki). W związku z tym Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję o zamknięciu szpitala. 135 pacjentów i 115 osób personelu przebywa obecnie w szpitalu na kwarantannie.

W zamkniętym szpitalu w Gryficach pracują służby sanitarne i robią wszystko, aby jak najszybciej kolejne odcinki placówki były oddawane mieszkańcom.

Informacje te przekazał wczoraj (02.04.2020) Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz na konferencji prasowej.

Z niepokojem przyglądamy się sytuacji w naszym szpitalu. Analizy zostały pobrane musimy tylko poczekać na wyniki, więc prosimy o spokój i cierpliwość. Mam nadzieję, że sytuacja szybko się wyjaśni i sukcesywnie kolejne odcinki szpitala będą przywracane dla mieszkańców, – powiedział Ryszard Chmielowicz – starosta powiatu.

Jak informuje portal https://egryfice.pl koronawirusa potwierdzono u kolejnych dwóch osób, pracowników szpitala.

Trzeba tu powiedzieć, że wszyscy mieszkańcy powiatu gryfickiego, w razie konieczności, mają zapewnioną opiekę w ościennych szpitalach, w Kołobrzegu, Nowogardzie, Szczecinie. Służby sanitarne pracują intensywnie na miejscu i robią wszystko, aby uwolnić szybko jak najwięcej osób z tych, które są na kwarantannie. Chcemy żeby zostały tylko te osoby, które faktycznie miały styczność z osobami zakażonymi, a inni żeby mogli pójść do domów. Ja apeluję, żebyś nie stygmatyzowali tych ludzi, bo oni działają na pierwszej linii frontu i niestety są narażone na zachorowania, – powiedział poseł Artur Łącki.

Samorządowcy podziękowali pracownikom szpitala za ich cierpliwość i ciężką pracę.

Informacje o sytuacji w gryfickim szpitalu można śledzić na stronie https://egryfice.pl.