Już dziś oraz jutro (19-20 listopada) w godzinach między 8:45 a 14:45 w Hali Milenium uczniowie ze szkół w Kołobrzegu będą mogli wziąć udział w specjalnych lekcjach sportowych przeprowadzonych przez Monikę Pyrek – Mistrzynię Sportu.

Akcja ta została zorganizowana w ramach projektu Kinder+ Sport Alternatywne Lekcje Wychowania Fizycznego i została dofinansowana przez miasto. Projekt jest skierowany do uczniów klas podstawowych 6-8. Łącznie dzisiaj jak i jutro w lekcjach W-Fu weźmie udział około pięciuset uczniów podzielonych na 8 grup! Jedna lekcja sportowa potrwa półtorej godziny, a wcześniej odbędzie się 15 minutowe spotkanie właśnie z Moniką Pyrek. Na tym spotkaniu znana lekkoatletka porozmawia z uczniami na temat ćwiczeń, sportowego trybu życia oraz tego jak ważne znaczenie ma aktywność fizyczna w naszym życiu!

Podczas każdej z ośmiu lekcji udostępnionych zostanie 8 stanowisk interaktywnych na których uczniowie będą mogli wykonywać ćwiczenia. Są to między innymi systemy wspierające trening rzutowy – dla koszykarzy, interaktywny system mierzący siłę strzału i wspomagający celność i tor lotu piłki – dla zawodników piłki nożnej. Uczniowie będą także mogli skorzystać z rowerków stacjonarnych ze zintegrowanym systemem wirtualnej rzeczywistości, toru biegowego z elektronicznym pomiarem czasu oraz testu sprawnościowego posiadającego elektroniczny refleksomierz.

Nad wszystkimi zajęciami czuwać będą doświadczeni trenerzy i nauczyciele. Jest to świetna akcja, która promuje zarówno sportowy, aktywny tryb życia oraz pokazuje jak nowoczesne technologie wykorzystywane są dzisiaj w sporcie. Z pewnością uczniowie będą zachwyceni takimi zajęciami, a rozmowa z mistrzynią lekkoatletyki na pewno doda im motywacji do aktywnego spędzania czasu!

19 i 20 listopada Monika Pyrek poprowadzi zajęcia dla uczniów!
w Hali Milenium odbędą się lekcje WF’u dla uczniów!