Limboski z zespołem zagra 22 listopada 2019 roku (piątek) w Klubie Muzycznym Centrala. Muzyk będzie promował swoją najnowszą płytę „Ucieczka Saula”, na której łączy różne klimaty muzyczne m.in. pop z elektroniką.

Historia tej płyty zaczęła się od opowiadania, które Limboski napisał o Saulu. Bohater, mający poukładane i uporządkowane życie, które prowadzi w malym miasteczku nad rzeką, pewnego dnia wsiada na łódź i odpływa. Każdy utwór na płycie, a jest ich 12, to wspomnienie Saula z jego życia, które pozostawił za sobą.

Ta płyta o morskiej podróży szczególnie pięknie zabrzmi w Kołobrzegu. W jednym z wywiadów dla Programu I Polskiego Radia Limboski przyznaje, że bliski jest mu żywioł wody – rzeka i morze. Muzyk często nurkuje i lubi wszystko, co wiąże się ze światem wodnym. Na kołobrzeskim koncercie Limboskiemu towarzyszyć będą Jacek Cichocki (klawisze, fortepian, śpiew), Kuba Duda (gitary, śpiew) i Asia Glubiak (bębny, śpiew).

Limboski (czyli Michał Augustyniak) jest obecny na polskiej scenie muzycznej od 2010 roku. Wydał 6 albumów: „Poliamoria”, „One Man Madness”, „W Trawie. I inne jeszcze młode”, „Verba Volant”, „Tribute to Georgie Buck” i Cafe Brumba”. Obecnie trwa ogólnopolska trasa koncertowa promująca siódmą, najnowszą płytę „Ucieczka Saula”. Artysta był dwukrotnie nominowany do Fryderyków. W 2018 roku wystąpił na festiwalu „Męskie Granie”. Ostatnie dwa lata spędził w Berlinie. Miasto zainspirowało go do nowych eksperymentów muzycznych w zakresie muzyki klubowej, sampli i syntetyzatorów, które słychać na nowej płycie.