Zeszły weekend był bardzo owocny dla sportowców trenujących pływanie w Kołobrzegu. W całej Polsce odbywały się turnieje pływackie i reprezentanci naszego miasta zacięcie rywalizowali z innymi zawodnikami! Poszło im całkiem nieźle!

Juniorskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu są bardzo wymagającymi zawodami na których od lat panuje bardzo duża konkurencja i wyśrubowany poziom. Szesnastoletni pływacy rywalizowali ze sobą w Gorzowie, piętnastoletni zawodnicy ścigali się w Ostrowcu Świętokrzyskim natomiast czternastolatkowie rywalizowali w Olsztynie. W Olsztynie pływacy z Kołobrzegu odnieśli największe sukcesy! Zawodnicy MKP Kołobrzeg – Weronika Mrożek zajęła szóste miejsce w kategorii wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. Nie był to jedyny wysoki wynik tej zawodniczki, gdyż zajęła również dziewiąte miejsce w wyścigu na czterysta metrów stylem dowolnym, siódme miejsce na osiemset metrów stylem dowolnym oraz siódmym miejscem na sto metrów stylem dowolnym. Gratulujemy serdecznie Weronice za tak liczne starty i wysokie wyniki! Pięknym wynikiem popisała się również Małgorzata Mielcarek – zawodniczka z Kołobrzegu, która zawody zakończyła na dziesiątym miejscu w wyścigu na dwieście metrów stylem motylkowym. Jej kolega z zespołu Antoni Żurowicz zakończył turniej na trzynastym miejscu!

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów pływackich z Kołobrzegu. Nie od dziś wiadomo jak zacięta rywalizacja panuje na tego typu wydarzeniach sportowych oraz jak trudnym jest to sport. Szczególne podziękowania nalezą się również dla trenerów MKP w Kołobrzegu za dobre przygotowanie młodych zawodników do tych mistrzostw. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych turniejach, których w przyszłym roku z pewnością nie zabraknie!

Kołobrzeg dobrze wypadł na zawodach
Kołobrzescy pływacy pięknie zaprezentowali się na zawodach!