Drugi tydzień lipca w Kołobrzegu zaczyna się mocnymi akcentami muzycznymi. Melomani mogą wybrać poranne koncerty kameralne w parku, a także występy muzyczne w wykonaniu Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej oraz Niemieckiej Orkiestry Akordeonowej.

W poniedziałek, 8 lipca o godzinie 19.00 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury zagra Kołobrzeska Orkiestra Zdrojowa. Koncerty będą odbywać się do końca wakacji co tydzień. Orkiestra pod dyrekcją Jacka Kujawskiego wykonuje przeboje z kanonu polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, piosenki żołnierskie oraz pieśni o charakterze patriotycznym.

We wtorek, 9 lipca, o godzinie 10.00 w Parku Koncertów Porannych przy Bindażu będzie można wysłuchać Porannych Koncertów Kameralnych. To również jest wydarzenie cykliczne, które będzie odbywać się do końca lipca w każdy wtorek.

We wtorek i środę (9 i 10 lipca) o godzinie 19.00 na scenie plenerowej RCK zagra Orkiestra Akordeonowa z Niemiec. Zespół, który przyjeżdża z Lipska tworzą młodzi muzycy w wieku 12-15 lat specjalizujący się w grze na akordeonie. Repertuar orkiestry jest bardzo zróżnicowany. Wirtuozi akordeonu grają rock, pop, muzykę klasyczną i ludową. Dźwięki akordeonów wspiera perkusja, gitara basowa i klasyczna, keyboard oraz flet.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.