W sobotę, 6 lipca, zaczyna się VIII Festiwal Opery i Operetki „Muzyka dla wszystkich”. Na plenerowej scenie RCK zobaczymy artystów łódzkich scen muzycznych oraz najlepszych polskich śpiewaków operowych i operetkowych. Plenerowe wydarzenie muzyczne potrwa 2 dni i zakończy się w niedzielę 7 lipca.

W sobotę (6.07 o godz. 20.00) będzie można zobaczyć operę „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, natomiast w niedzielę (7.07 o godz. 20.00) na wielkim koncercie galowym „Niech żyje bal” usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z operetek oraz światowe przeboje i polskie piosenki z lat 20-tych.

Na koncertach wystąpią artyści Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Piotra Wujtewicza, Opery Narodowej w Warszawie, Opery Bydgoskiej i Teatru Muzycznego w Łodzi m.in. Dorota Wójcik, Aleksandra Nowina-Chacińska, Dominika Kobalczyk, Mirosław Niewiadomski, Łukasz Załęski, Dawid Kwieciński, Remigiusz Łukomski, Andrzej Kostrzewski, Ziemowit Wojtczak, Jerzy Wolniak, Olga Maroszek, Monika Kupryciuk i Robert Ulatowski. Koncert galowy poprowadzi dyrektor Polskiej Sceny Muzycznej – Jerzy Wolniak. Wydarzenie wyreżyserował Michał Kruk, autorem scenografii i kostiumów jest Marian Jagodziński, a choreografię opracował Adam Grabarczyk.