Nowy skuter wodny został przekazany do jednostki Brzegowej Stacji Ratownictwa Morskiego w Kołobrzegu. Nowoczesny pojazd zasili jednostkę naszej straży morskiej i pozwoli skuteczniej patrolować linię brzegową naszego miasta. Szczególnie przydatny będzie w sezonie wakacyjnym!

Specjalistyczny modułowy pojazd wodny będzie mógł być wykorzystywany do wielu zadań – w szczególności do akcji ratunkowych prowadzonych na terenie przybrzeżnym. Ratownicy otrzymują wiele zgłoszeń o wypadach, a skuter wodny pozwoli na jeszcze szybszą reakcję i błyskawiczne podjęcie działań. Funkcjonariusze podkreślają, że pojazd będzie szczególnie skuteczny w okolicach kołobrzeskiej rewy – czyli w miejscu w którym niezwykle trudno jest manewrować łódką ratunkową. Co więcej modułowy charakter pojazdu pozwala na wymianę uszkodzonych bądź zniszczonych części – o co w trakcie prowadzenia akcji ratunkowych nie trudno. Nowy skuter wodny jest nowoczesnym sprzętem, który z pewnością przypadnie do gustu ratownikom z Brzegowej Stacji Ratownictwa Morskiego, a mieszkańcom i turystom pomoże w sytuacjach niebezpiecznych. Zwłaszcza w okresie sezonu letniego kiedy to ratownicy otrzymują najwięcej zgłoszeń i wezwań.

Nowoczesny skuter na służbie!
Nowoczesny skuter wodny został przekazany do służby w Brzegowej Stacji Ratownictwa Morskiego w Kołobrzegu (źródło: www.facebook.com/miastokolobrzeg.pl)