Pierwsza w historii Kołobrzegu kobieta prezydent – Anna Mieczkowska z partii Kołobrzescy Razem w miniony poniedziałek (19.11.2018r.) złożyła uroczyste ślubowanie. Wraz z nowo wybraną Radą Miasta złożone Prezydent Miasta ślubowała stosowną formułę przysięgi.

Wybrany został także przewodniczący Rady Miasta – będzie to Jacek Woźniak, który również ubiegał się o fotel Prezydenta Miasta, jednak przegrał w drugiej turze. Podczas ślubowania padło wiele deklaracji i obietnic współpracy. Anna Mieczkowska twierdziła, że deklaruje współpracę z każdym i również zachęca wszystkich członków rady do współpracy. Prezydent liczy na wspólne poszukiwanie rozwiązań istniejących w mieście problemów, tak aby działać razem na rzecz miasta. Głos zabrał również Janusz Gromek – były już prezydent, który od dwunastu lat piastował tą funkcję. Obecnie wybrany do sejmiku województwa zapewniał, że również on będzie działał prężnie na rzecz kołobrzeskiego regionu.

Wyłoniony w głosowaniu Przewodniczący Rady Miasta – Jacek Woźniak również zadeklarował chęć współpracy i kooperacyjnego działania na rzecz naszego miasta. Mamy nadzieję, że nowo uformowana rada miasta wraz z nową Prezydent podejmie trudne zadanie jakim jest dbanie o prawidłowy rozwój Kołobrzegu.

Liczymy, że deklaracje współpracy przetrwają nadchodzące sesje Rady Miasta!

Anna Mieczkowska złożyła ślubowanie!
Nowo wybrana Prezydent Kołobrzegu podczas ślubowania (źródło: www.facebook.com/ekg.pl)