W niedzielę odbyły się pierwsze koncerty Kraków Street Band w ramach nowego kołobrzeskiego projektu muzycznego Dźwięki Przestrzeni, ale przed nami kolejne odsłony festiwalu. Na 12 i 13 czerwca zaplanowano warsztaty dla dzieci i animatorów Bum Bum Rurki, a na finał akcji (30 czerwca) masaże dźwiękiem, zajęcia jogi w plenerze oraz plenerowe koncerty Printempo i Chango.

Dźwięki Przestrzeni to pierwsza edycja festiwalu przygotowanego przez OpenLab Kołobrzeg, stowarzyszenie organizujące otwarte pracownie twórczo-edukacyjne, ogrody miejskie oraz kontenery kultury w Kołobrzegu. Festiwal zainaugurowała giełda staroci i akcja „Wietrzenie szafy” oraz seria plenerowych koncertów w wykonaniu Kraków Street Band. Zespół jazzowo-folkowo-bluesowy można było usłyszeć w niedzielę, 9 czerwca, w okolicy  MOSiR, przy ulicy Mariackiej oraz na molo.

12 i 13 czerwca w ramach projektu odbędą się warsztaty o wdzięcznej i dźwięcznej nazwie Bum Bum Rurki. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Bum Bum Rurki to różnokolorowe instrumenty muzyczne w kształcie rurek. Każda rurka wydaje inny dźwięk. Zabawa polega na uderzaniu rurką o dowolną powierzchnię. Przy uderzeniu z każdej rurki wydobywa się inny dźwięk. Warsztaty z wykorzystaniem bum bum rurek to doskonała zabawa połączona z rozwijaniem wrażliwości muzycznej, poczucia rytmu i umiejętności współdziałania w grupie.

Częścią inicjatywy Bum Bum Rurki będzie także szkolenie dla nauczycieli, animatorów i rodziców. 13 czerwca do Kołobrzegu przyjedzie instruktor bum bum rurek Dawid Gacek, który poprowadzi 4-godzinne szkolenie Rurowa Petarda. Koszt szkolenia wynosi 150 zł, na wydarzenie obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 605 697 823.

Finał festiwalu Dźwięki Przestrzeni odbędzie się 30 czerwca. W ten dzień kołobrzeski park miejski znajdujący się przy ulicy Frankowskiego zamieni się w Park Pełen Atrakcji. O godzinie 10.00 rozpoczną się zajęcia jogi w plenerze połączone z niezwykłym masażem dźwiękami z wykorzystaniem specjalnych mis i gongów tybetańskich. Brzmienia wydobywane z instrumentów są harmonijne i kojące, mają dobroczynny wpływ na organizm, uspokajają, relaksują i łagodzą stres.

Tego samego dnia po południu i wieczorem w parku zagrają zespoły Printempo oraz CHANGO. Pierwszy tworzy klimatyczną muzykę będącą połączeniem downtempo, trip-hop, nu-jazz i dub. Drugi łączy różne style takie, jak jazz, funk, rock’n’roll. Obydwa brzmienia są idealne na letni wieczorny piknik w parku.

Harmonogram festiwalu Dźwięki Przestrzeni

12-13 czerwca 2019 r.

  • 12-13.06.2019 – Warsztaty dla dzieci Bum Bum Rurki, ul. Zapleczna 3a-f
  • 13.06.2019, g. 16:00 – 20:00 – Warsztaty dla animatorów Bum Bum Rurki

 

30 czerwca 2019 r.

  • 30.06.2019, g. 10:00 – Park Pełen Atrakcji, joga w parku, park przy ul. Frankowskiego
  • 30.06.2019, g. 10:00 – Park Pełen Atrakcji, masaż dźwiękiem, park przy ul. Frankowskiego
  • 30.06.2019, g. 17:00 – Park Pełen Atrakcji, koncert Printempo, park przy ul. Frankowskiego
  • 30.06.2019, g. 19:00 – Park Pełen Atrakcji, koncert CHANGO, park przy ul. Frankowskiego

Festiwal dofinansowany jest z Urzędu Miasta Kołobrzeg, wspierają go Pro-bud SA, Klimat i Polidomes.

Więcej na stronie OpenLab Kołobrzeg