Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności – jak wynika z prognoz pogodowych zarówno dzisiaj jak i jutro w nocy mogą wystąpić bardzo niekorzystne warunki drogowe. Marznący deszcz i spadek temperatury w nocy wywołać może gołoledź na drogach!

O trudnych warunkach na naszych drogach z pewnością przekonali się już kierowcy dzisiejszego poranka. Sytuacja nie zmieni się jednak w ciągu dnia, gdyż temperatura będzie oscylowała wokół zera stopni Celsjusza, a pojawiające się opady deszczu i śniegu sprawią, że woda będzie szybko zamarzać na jezdniach. Z pewnością takie warunki okażą się bardzo niebezpieczne dla kierowców także bardzo mocno apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i uważną jazdę z zachowaniem odstępu i odpowiedniej prędkości! Mamy również nadzieję, że wszyscy kierowcy zmienili już ogumienie na zimowe, gdyż jazda na oponach letnich w takich warunkach może okazać się niezwykle niebezpieczna. Marznący na powierzchni jezdni deszcz w połączeniu ze śniegiem sprawia, że przyczepność kół pojazdu znacząco spada przez co bardzo łatwo o poślizg oraz wydłużoną drogę hamowania.

Prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do tak trudnych warunków drogowych! Mamy nadzieję, że służby drogowe poradzą sobie z tak wymagającymi warunkami atmosferycznymi.

W Kołobrzegu wystapi ryzyko gołedzi!
Kierowcy powinni bardzo uważać na drogach!