Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na recital Lecha Dyblika. Muzyczne spotkanie odbędzie się 6 listopada 2019 roku (środa) w sali widowiskowej RCK przy ulicy Solnej 1. Początek koncertu o godzinie 19.00.

Lech Dyblik jest pieśniarzem oraz aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Absolwent Akademii Teatralnej w Krakowie, przez kilka lat związany był z Teatrem Narodowym w Warszawie. Zagrał m.in. w filmach „Kiler”, „Wiedźmin”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyń”, „Dom zły”, „Pokłosie”, „Na bank się uda”, „Świat według Kiepskich”, czy „Malowany ptak”.

Muzyka jest wielką pasją Lecha Dyblika. Nie wszyscy wiedzą, że aktor często muzykuje pod gołym niebem grając na ulicach polskich miast, najczęściej w Łodzi. Pieśniarz z recitalem piosenek rosyjskich występuje też w zakładach karnych w Polsce. Aktor nie stroni od dzielenia się z widzami swoją osobistą historią, często publicznie opowiada o wygranej walce z chorobą alkoholową.

W programie kołobrzeskiego koncertu znajdą się piosenki rosyjskich bardów m.in. Aleksandra Galicza, Jurija Wizbora, czy Włodzimierza Wysockiego, które pieśniarz wykonuje w języku rosyjskim. Aktor zaśpiewa pieśni, ballady oraz piosenki więzienne, inaczej zwane bandyckimi tzw. błatnyje pieśni. Przed każdym utworem artysta opowiada jego historię i wprowadza w klimat bandyckich pieśni. Na spotkaniu nie zabraknie anegdot i opowieści z życia, zarówno poważnych i smutnych, jak i wesołych.

Bilety w cenie 45 zł można kupić w kasie RCK oraz na stronie WWW kupbilecik.pl.

Zdjęcie: Koralik82