Kołobrzeg jest jednym z najlepszych miejsc do uprawiania surfingu, a wrzesień to doskonały miesiąc na surfing. Często wieje silny wiatr, który stwarza idealne warunki do jazdy na falach na desce. 27-29 września 2019 roku na plaży centralnej w Kołobrzegu odbędzie się Festiwal Fal i Wiatru, połączony z Drugimi Otwartymi Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Surfingu, czyli West Coast Battle 2019.   

W trakcie 3-dniowego festiwalu odbędą się targi, na których będzie można zapoznać się z szeroką ofertą sprzętu, akcesoriów i odzieży do uprawiania surfingu. W ramach wydarzenia odbędzie się też KALAFIORNIA SurfFilm FEST, czyli festiwal filmów o tematyce surfingowej oraz event ekologiczny organizowany razem z fundacją DZIKO, która skupia się na ochronie siedlisk i dzikich miejsc, gdzie swobodnie mogą żyć rośliny i zwierzęta. Będą wykłady, prelekcje, testy sprzętu oraz impreza integracyjna Surf AfterParty.

Program:

27 września 2019 roku (piątek)
10.00     Oficjalne otwarcie festiwalu
12.00     Targi Surf & Wannabe & Wyprzedaż Surf Shop
17.00     KALAFIORNIA SurfFilm FEST, czyli pokazy filmów o tematyce związanej z surfingiem oraz głosowanie na najlepszy film Festiwalu

28 września 2019 roku (sobota)
12.00     Targi Surf & Wannabe & Wyprzedaż Surf Shop
17.00     Prelekcje zaproszonych gości i panel dyskusyjny
21.00     Surf AfterParty & integracja surfingowa

29 września 2019 roku (niedziela)
12.00     Eko Inicjatywa – w twoich rękach spoczywa x Fundacja DZIKO
14.00     Testy sprzętu SURF & more
18.00     Oficjalne zakończenie festiwalu & wręczenie nagród West Coast Battle 2019 (jeśli odbędą się w tym czasie).

Częścią festiwalu będą Drugie Otwarte Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Surfingu, które odbędą się w oknie pogodowym między 20 września a 20 października 2019 roku, jak najbliżej Festiwalu Fal i Wiatru. Podczas mistrzostw zostaną rozegrane m.in. konkurencje: Open Man, Open Woman, Sup Wave oraz KOOKS. Zwycięzcy otrzymają m.in. deski surfingowe, deski skate, akcesoria surf oraz skate, a także inny sprzęt sportowy.

Głównym organizatorem imprezy jest kołobrzeska szkoła surfingu i sportów wodnych Surf Academy, współorganizatorem Urząd Miasta Kołobrzeg, a partnerami MOSIR Kołobrzeg, Lokalna Organizacja Turystyczna Regionu Kolobrzeg, WOPR Oddział Powiatowy Kołobrzeg, Dakine Polska, Pitbull West Coast, Coffeedesk, PaddleBoardGuru.pl, Volcom, Pathology art, NSP – Surf and Stand Up Paddle Boards Poland oraz Rip Curl. Patronat nad wydarzeniem objęli Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Surfingu i Polskie Stowarzyszenie Surfingu.