Trwające Święta Bożego Narodzenia są czasem, który jest szczególnie bolesny dla osób samotnych. Jak wiadomo święta są czasem spotkań i pojednania z rodziną, są to chwile, w których najbardziej doceniamy bliskość innych osób, ich obecność oraz wsparcie. Niestety są również takie osoby, które na taką bliskość nie mogą liczyć – są samotne i nie mają z kim spędzić tych świąt. W trosce i z chęcią pomocy takim osobom wychodzą kołobrzescy wolontariusze!

Zorganizowana wigilia dla osób samotnych w Kołobrzegu odbywa się co roku w naszym mieście. Przygotowania do tego wieczornego spotkania i kolacji trwały już od kilku dni za sprawą naszych wolontariuszy! Te pomocne i chętne do niesienia radości osoby kosztem własnych obowiązków starają się przenieść trochę dobra również dla osób, które musiałyby spędzić te święta samotnie. Wigilia odbyła się w Hali Milenium w Kołobrzegu i uczestniczyło w niej sporo osób! Przyjść do Hali można było już od godziny 14:00 natomiast sama uroczystość wigilijna rozpoczęła się o godzinie 15:00. Jedynym warunkiem wstępu na zorganizowaną wigilię dla samotnych jest trzeźwość. Poza tym wolontariusze serdecznie zapraszają każdego kto tylko ma ochotę spędzić ten czas z innymi osobami.

Dziękujemy organizatorom za kolejny rok w którym przygotowali oni takie spotkanie dla osób samotnych. Jest to piękny gest i piękna inicjatywa, która pomaga potrzebującym, samotnym osobom znaleźć otuchę w czasie tych świąt.

Święta dla osób samotnych w Kołobrzegu!
Osoby samotne w Kołobrzegu również mogą spędzić wigilie w rodzinnej atmosferze!