Kołobrzeg jest atrakcyjnym rynkiem dla deweloperów i inwestorów. W mieście powstaje coraz więcej nowych nieruchomości, a ich ceny rosną. Coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupem apartamentu nad morzem dla własnych potrzeb lub na wynajem. Budowane są też nowe luksusowe obiekty hotelowe.

Rosną ceny nieruchomości nad morzem
Jak podaje Fakt.pl (za Forbes Women) ceny nieruchomości nad morzem rosną w zawrotnym tempie. Najdroższe miasta to Sopot, gdzie średnia cena za metr wynosi aż 14 tysięcy złotych oraz Międzyzdroje (11 tysięcy złotych). Kołobrzeg, ze średnią 8,4 tysiące złotych za metr, jest trzeci na liście najdroższych polskich nadmorskich miejscowości. Im bliżej morza tym drożej. Np. na kołobrzeskim osiedlu mieszkaniowym oddalonym od Bałtyku cena za metr mieszkania wynosi ok. 5,4 tysiąca złotych, a za apartament przy plaży zapłacimy aż 14,5 tysiąca złotych.

W Kołobrzegu powstają nowe apartamentowce
Kończy się pierwszy etap budowy osiedla Porta Mare Baltica położonego zaledwie 750 metrów od plaży. Inwestor, firma Budnex, oddaje już klucze do 2 z planowanych 16 trzypiętrowych budynków, w których będzie 330 apartamentów o powierzchni od 33 do 69 metrów kwadratowych. Wśród nich będą lokale 2-, 3- oraz 4-pokojowe z balkonami i narożnymi tarasami. Firma umożliwia łączenie lokali w większe mieszkania. Na terenie kompleksu inwestor przewidział również place zabaw, siłownię na świeżym powietrzu oraz dużą liczbę miejsc parkingowych.

Rośnie liczba luksusowych obiektów hotelowych
Jeszcze w lipcu zostanie otwarty 4-gwiazdkowy Seaside Park Hotel, luksusowy obiekt hotelowo-apartamentowy, położony w pierwszej linii brzegowej z imponującym widokiem na morze. Kompleks tworzą pokoje hotelowe i prywatne apartamenty. Te położone na ostatnim 6 piętrze dysponują rozległymi tarasami na dachu. W obiekcie będzie restauracja, kawiarnia, strefa Wellness & Spa z gabinetami zabiegowymi, saunami i 25-metrowym basenem sportowym, centrum fitness oraz część konferencyjną o łącznej powierzchni 200 mkw., na którą składają się 3 sale z możliwością ich łączenia. Ponadto, w 24-metrowym hotelowym atrium powstanie ściana wspinaczkowa. Inwestorem i operatorem hotelu jest Seaside Park.