W miniony weekend do kołobrzeskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie na temat kradzieży karty płatniczej pracownika jednego z hoteli w Kołobrzegu. Podjęte działania wykazały, że złodziej wkradł się do hotelu i dokonał kradzieży!

Policjanci przeanalizowali nagrania z kamer przemysłowych hotelu. Nagrania wykazały mężczyznę, który poruszając się po hotelowej części przeszedł do obszaru wyznaczonego wyłącznie dla pracowników. Następnie przeszukiwał rzeczy pracowników. Przeszukiwał również szafki pracownicze, z której ukradł kartę płatniczą. Nie jest to odosobniony przypadek kradzieży w obiektach gastronomii. W sierpniu tego roku policja otrzymała zgłoszenie, że w jednej z kołobrzeskich restauracji doszło do kradzieży całego portfela. W środku znajdowały się dokumenty oraz tysiąc złotych w gotówce. Analizując nagrania policja ustaliła, że oba te przestępstwa są powiązane i mają tego samego sprawcę.

Udało się zatrzymać podejrzanego o kradzież – jest to 34 letni mieszkaniec Kołobrzegu. Za popełnione przestępstwa w ramach recydywy grozi mu do dziesięciu lat więzienia. Policja nie zastosowała jednak tymczasowego aresztowania, lecz postawiła na policyjny dozór.

Złodziejowi grozi do 10 lat więzienia!
Mężczyzna dokonał kradzieży karty płatniczej z kołobrzeskiego hotelu