Już jutro, 18 czerwca o godzinie 19.00 w sali widowiskowej RCK odbędzie się pokaz multimedialny grupy Terra Australis Incognita. Projekcja audio-wideo będzie artystyczną wizją legendarnego lądu o nazwie Terra Australis Incognita, czyli Nieznany Południowy Ląd.

Ten legendarny kontynent został umieszczony przez Ptolemeusza na mapie z II wieku wokół bieguna południowego jako przeciwwaga do kontynentów na półkuli północnej. Tajemnicza kraina od lat fascynowała podróżników i odkrywców. Zastanawiano się nie tylko gdzie dokładnie jest zlokalizowana, ale także jakie panują na niej warunki, jakie rosną rośliny i w jaki sposób żyją ludzie. Terra Australis Incognita stała się jednym z tych mitycznych miejsc, które intrygują i pobudzają wyobraźnię.

Pokaz jest podsumowaniem kilkumiesięcznych warsztatów twórczych prowadzonych przez Adama Frankiewicza z grupą w składzie: Asia Nowicka, Jan Trafas, Dominika Plata, Aleksander Woźniak, Jarosław Macko, Marek Augustyniak, Kamil Szuliński, Kasia Szymków, Piotr Makedoński. Zespół stworzył niezwykły pejzaż dźwiękowy łączący obrazy ze ścieżką dźwiękową. Wstęp wolny.