Młodzieżowy Klub Honorowych Dawców Krwi „Medyk” organizuje kolejną już edycję akcji wolontariackiej polegającej na propagowaniu oddawania krwi. Honorowe krwiodawstwo działa bardzo prężnie w Kołobrzegu i nasze miasto zamieszkują osoby, które od lat regularnie oddają swoją krew. Warto zachęcić jednak kolejne osoby do tak szlachetnego czynu!

Wieloletnia już akcja „Oddaj krwinkę pod choinkę” zorganizowane zostało przez Młodzieżowy Klub Honorowych Dawców Krwi „Medyk”. Jest to klub, który działa przy Zespole Szkół Policealnych w Kołobrzegu. Wolontariusze zachęcają do oddania krwi zwłaszcza w trwającym właśnie okresie przedświątecznym. Aktywiści zwracają uwagę aby w czasie świąt potrzebującym nie zabrakło krwi, która niejednokrotnie potrafi uratować życie rannych podczas poważnych wypadków. W związku z tą akcją, w okresie od 17 do 21 grudnia pierwszy krwiodawca, który odwiedzi Stację Krwiodawstwa w Regionalnym Szpitalu przy ulicy Łopuskiego 31 otrzyma specjalny upominek. Prezenty te zostały przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Policealnych i z pewnością będą stanowiły miły prezent dla honorowych krwiodawców. Jednak z pewnością największym prezentem jest satysfakcja osób, które swoim działaniem aktywnie przyczyniają się do ratowania zdrowia i życia innych osób. Zachęcamy zatem do uczestnictwa w tej akcji, a organizatorom gratulujemy tego pomysłu!

Honorowi krwiodawcy w Kołobrzegu otrzymają nagrody!
Akcja wolontariuszy „Oddaj krwinkę pod choinkę” z pewnością pomoże potrzebującym osobom! (źródło: www.facebook.com/ekg.pl)
Poprzedni artykułZatrzymano dwóch mężczyzn z narkotykami!
Następny artykułZakończony remont ulicy Portowej!