Na Witkowicach w rejonie ul. świętego Wojciecha w miejscu nieużytków rolnych i zaniedbanego trzcinowiska powstanie nowe osiedle komunalne i socjalne. Mieszkania trafią do kołobrzeżan w trudnej sytuacji życiowej, których nie stać na zakup mieszkania na tradycyjnym rynku nieruchomości. Na liście oczekujących jest ponad 400 rodzin.

Obecnie trwają prace nad koncepcją osiedla. Prace rozpoczną się w drugim kwartale 2020 roku, po wyłonieniu w drodze przetargu głównego wykonawcy robót budowlanych. Harmonogram zakłada zakończenie inwestycji w ciągu 5-6 lat. Powstanie 11 budynków, w tym cztery bloki 6-kondygnacyjne i siedem obiektów 4-piętrowych. W takiej konfiguracji powstanie blisko 300 mieszkań. Natomiast jeśli będzie można zwiększyć liczbę pięter w blokach 4-kondygnacyjnych mieszkań może być więcej. Zwiększenie liczby kondygnacji, i co za tym idzie, liczby mieszkań zależy od możliwości wygospodarowania miejsc parkingowych.

Mieszkania będą oddawane do użytku w 3 etapach. Plan zakłada także stworzenie infrastruktury użytkowej wokół osiedla m.in. placu zabaw dla dzieci.

Inwestycja będzie kosztować ok. 45 milionów złotych, ale miasto może liczyć na zwrot 50 proc. wartości poniesionych kosztów z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Poprzedni artykułŚwiadectwa bogatej historii Kołobrzegu
Następny artykułPrzebudowa promenady w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną