„Tarapaty 2”, After 2” i „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w kinie „Wybrzeże” oraz „Daleko od Reykjaviku” w dyskusyjnym klubie filmowym Sztorm działającym przy RCK – to program kinowy w Kołobrzegu na najbliższy tydzień. Przypominamy, że kina w czasach pandemii działają w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego. Obowiązują odstępy między widzami oraz obowiązek zakrywania ust i nosa.

KINO „WYBRZEŻE”
25 września 2020 roku
16:20 „Tarapaty 2”
18:15 „After 2”
20:30 „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

26-27 września 2020 roku
14:30 „Tarapaty 2”
16:20 „Tarapaty 2”
18:15 „After 2”
20:30 „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

28 września – 1 października 2020 roku
16:20 „Tarapaty 2”
18:15 „After 2”
20:30 „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

DKF „SZTORM”
30 września 2020 roku
19:00 „Daleko od Reykjaviku”

Tarapaty 2

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. „Tarapaty 2” to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza (Next Film).

 

After 2

Ekranizacja drugiego tomu bestsellerowego powieściowego cyklu Anny Todd. Związek dwojga młodych kochanków staje się jeszcze bardziej skomplikowany i jeszcze bardziej namiętny. Tessa wciąż nie potrafi wybaczyć i zaufać Hardinowi, po tym co między nimi zaszło. Aby wyleczyć się z namiętności, rzuca się w wir pracy. Dzięki talentowi i urodzie szybko odnajduje się w nowym poukładanym świecie. Poznany w pracy przystojny i odpowiedzialny Trevor wydaje się idealną „odtrutką” na mrocznego i skomplikowanego Hardina. Tessa wydaje się być gotowa na nowy związek, ale Hardin nie zamierza się poddać. Jest gotów na wszystko, by udowodnić Tessie, że jego uczucia są szczere. Jednak porywcza, dzika natura i skrywane w sercu sekrety sprzed lat, znów mogą mu stanąć na drodze do szczęścia. Szczególnie, że Trevor okazuje się wyrafinowanym i cynicznym graczem, któremu nieobce są podstęp i manipulacja (Monolith Films).

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Oparty na prawdziwej historii film w reżyserii Jana Holoubka opisuje sprawę Tomasza Komendy, który niesłusznie został skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny na karę 25 lat pozbawienia wolności. Po 18 latach pobytu w zakładzie karnym prokuratorzy i policjant postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. W rolach głównych: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Dariusz Chojnacki, Jan Frycz, Mikołaj Chroboczek, Andrzej Konopka, Julian Świeżewski i Magdalena Różczka.

Daleko od Reykjaviku

Nowy film twórcy kinowego przeboju „Barany. Islandzka opowieść”, ponownie rozgrywa się w zachwycających pejzażach Islandii. Ten ujmujący komediodramat koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum znajdzie się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga. Kiedy z życia kobiety niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga zaprotestuje i stanie do samotnej walki – i to z potężnym przeciwnikiem. Kobieta nie zgadza się, by ją i sąsiadów doiła dłużej miejscowa spółdzielnia, której szefowie wpuszczają rolników w spiralę długów. Niczym islandzka Erin Brockovich, Inga rusza na wojnę z patologiczną korporacją i zastraszonymi sąsiadami, którzy wybierają milczenie. Samotne życie z dala od Reykjavíku wymaga odwagi, a zbuntowana kobieta wiele ryzykuje. Ale wychowana pośród surowej natury Inga odkrywa, że przez lata wyrzeźbiła ona także jej charakter. I że w lokalnej społeczności nie ma dla niej świętych krów (Gutek Film).

Kino Wybrzeże – ul. Łopuskiego 24. Bilet normalny kosztuje tu 18 zł, a na filmy 3D – 20 zł. Za ulgowy bilet zapłacimy 16 zł.

DKF „Sztorm” – ul. Solna 1. Bilety w cenie 12 zł normalny i 10 zł ulgowy/Karta Mieszkańca można kupić w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl.

Poprzedni artykułWest Coast Battle 2020, czyli III Otwarte Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Surfingu
Następny artykułWirtuoz skrzypiec Fedor Rudin w Kołobrzegu