„Jak zostać gwiazdą” to premiera w kinie „Wybrzeże”. Z ekran nie znika natomiast animowany film  „Trolle 2”. Z kolei DKF Sztorm pokaże „Proces siódemki z Chicago”. Przypominamy, że kina w czasach pandemii działają w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego. Obowiązują odstępy między widzami oraz obowiązek zakrywania ust i nosa.

KINO „WYBRZEŻE”
9 października 2020 roku
16:00 „Trolle 2”
18:00 „Trolle 2”
20:00 „Jak zostać gwiazdą”

10-11 października 2020 roku
14:00 „Trolle 2”
16:00 „Trolle 2”
18:00 „Trolle 2”
20:00 „Jak zostać gwiazdą”

12-15 października 2020 roku
16:00 „Trolle 2”
18:00 „Trolle 2”
20:00 „Jak zostać gwiazdą”

DKF „SZTORM”
14 października 2020 roku
19:00 „Proces siódemki z Chicago”

Jak zostać gwiazdą

Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny (Anita Sokołowska). Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać. Przed nastolatką prawdziwy pojedynek i próba charakteru – młodej gwieździe przyjdzie zmierzyć się z konkurentami na scenie i bezwzględnym światem show biznesu, ale przede wszystkim z własnymi emocjami.

Za reżyserię filmu odpowiada Anna Wieczur-Bluszcz, której debiut „Być jak Kazimierz Deyna” nagrodzono Złotym Jantarem na koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film. Za kamerą stanął Witold Płóciennik – autor zdjęć do takich produkcji, jak „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Carte Blanche” czy „Jak pies z kotem”. W obsadzie zobaczymy m.in.: Katarzynę Sawczuk, Macieja Zakościelnego, Anitę Sokołowską, Julię Kamińską, Tomasza Karolaka, Marię Pakulnis, Urszulę Dudziak i Krzysztofa Ibisza. Film produkuje ATM Grupa (Kino Świat).

Proces siódemki z Chicago

W 1968 roku cały świat patrzył, jak nieugięcie bronili demokracji. Pokojowy protest przerodził się w brutalne starcie z policją, a jego organizatorzy stanęli przed sądem. Organizatorów protestu, wśród których znaleźli się Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden i Bobby Seale, oskarżono o spisek w celu wywołania zamieszek. Tak rozpoczął się jeden z najgłośniejszych procesów w historii. W rolach głównych: uhonorowany Złotym Globem Sacha Baron Cohen, zdobywca Oscara Eddie Redmayne i Yahya Abdul-Mateen II (Netflix).

Trolle 2

Poppy i Mruk odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle, z którymi – by tak rzec – jakoś im nie po drodze. Kiedy niespodziewane niebezpieczeństwo zagrozi całej populacji Trolli, Poppy i Mruk oraz ich przyjaciele wyruszą w wielką podróż przez nowe – niebezpieczne – lądy, by dokonać niemożliwego: pogodzić ze sobą wszystkie Trolle i połączyć się przeciw wrogowi. W filmie usłyszymy Justina Timberlake’a i Annę Kendrick, a także laureata Oscara Sama Rockwella oraz zdobywcę nagrody Grammy – Chance’a the Rappera. Ich głosami przemówią (i zaśpiewają) Trolle. A to nie koniec niespodzianek – jednej z postaci filmu głosu użyczy Jamie Dornan, gwiazda „Pięćdziesięciu twarzy Greya”! Pierwsza część filmu stała się międzynarodowym sukcesem, zarabiając prawie 340 milionów dolarów. Pochodząca z filmu piosenka „Can’t Stop the Feeling” w wykonaniu Justina Timberlake’a zdobyła nominację do Oscara i stała się najczęściej ściąganym utworem 2016 roku (Universal Pictures).

Kino Wybrzeże – ul. Łopuskiego 24. Bilet normalny kosztuje tu 18 zł, a na filmy 3D – 20 zł. Za ulgowy bilet zapłacimy 16 zł.

DKF „Sztorm” – ul. Solna 1. Bilety w cenie 12 zł normalny i 10 zł ulgowy/Karta Mieszkańca można kupić w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl.

Poprzedni artykułTomasz Makowiecki zagra „Moizm” w Kołobrzegu
Następny artykułKameraliści Giovane Ensemble w Kołobrzegu