Kołobrzeg to jak wiadomo jedna z największych i najpopularniejszych miejscowości nad polskim morzem. W sezonie przybywa do naszego miasta wielu turystów, którzy z różnych zakątków Polski, Niemiec i innych krajów, najczęściej przyjeżdzają samochodami. Nadmiar pojazdów objawia się brakiem wolnych miejsc parkingowych, na które trzeba „polować” już od samego rana.

Ile kosztuje parking w Kołobrzegu?

Do wyboru jest znaczna ilość parkingów, zarówno strzeżonych, jak i tych tradycyjnych, mieszczących się przy ulicach. W pobliżu atrakcji turystycznych, np. kołobrzeskiej latarni morskiej lub plaży, za godzinę postoju przy ulicy należy zapłaćić 2,0-2,2zł. Koszt godziny na parkingu strzeżonym, to wydatek rzędu 10zł.

W Kołobrzegu jest też znaczna ilość bezpłatnych miejsc parkingowych, lecz wtedy zazwyczaj skazani jesteśmy na dłuższy spacer do miejsca docelowego, szczególnie, gdy chcemy dostać się na plażę. W okolicach starówki jest to najwyżej kilkaset metrów.

gdzie najlepiej parkowac w kolobrzegu, cena za gdzinę parkowania w Kołobrzegu
Parkometr przy jednej z ulic w Kołobrzegu.

Gdzie najlepiej parkować?

W okolicach centrum jest sporo bezpłatnych miejsc, z których szybko można dojść do ratusza. Jeśli wybieramy się na plażę w okolicach portu i latarni, warto rozważyć ulicę spacerową, lecz miejsca w cieniu drzew znikają dość wcześnie rano. Gdy zależy nam na czasie, można z korzystać z jednego z dostępnych parkingów strzeżonych, lecz wtedy należy się spodziewać większego wydatku.

Ostateczną decyzję pozostawiamy jednak czytelnikom. Podzielcie się z nami waszymi ulubionymi miejscami.

Następny artykułKońcówka sierpnia, a sezon w pełni. Kołobrzeg wciąż pełen turystów.