Miniony weekend, a zwłaszcza noc z niedzieli na poniedziałek dał się we znaki mieszkańcom zarówno południowej jak i północnej Polski. Silne opady połączone z podmuchami wiatru sprawiały, że dochodziło do wielu groźnych incydentów związanych z łamiącymi się drzewami czy zerwanymi liniami energetycznymi. Rejon Kołobrzegu również ucierpiał w związku z tymi silnymi zmianami pogodowymi.

Wywołane niżem nazwanym przez meteorologów „Fabienne” zaburzenia pogodowe utrudniły życie wielu osobom, w tym także mieszkańcom Kołobrzegu. W pod kołobrzeskim Korzystnie w nocy musieli interweniować strażacy, a do bardzo groźnego zdarzenia doszło około południa na drodze krajowej numer jedenaście. W rejonie pomiędzy zjazdami na Kądzielno i Podczele na skutek silnego wiatru złamało się drzewo i upadło na jadący samochód. Kierujący pojazdem na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń, jednak Audi którym kierował zostało mocno uszkodzone. Strażacy przez długi czas usuwali skutki tego zdarzenia.

Do kolejnego groźnego wydarzenia doszło w Porcie Jachtowym, gdzie wiejący z dużą siłą wiatr przewrócił stojący na rusztowaniu jacht. Napierający wiatr sprawił, że rusztowanie wbiło się w kadłub jachtu, co tylko pokazuje jak groźne potrafią być warunki pogodowe podczas sztormów! Na szczęście nikt nie ucierpiał w związku z tym wypadkiem, jednak straty wywołane tym zdarzeniem z pewnością będą bardzo wysokie.

Pozostałe rejony Pomorza również zostały dotknięte trudnymi warunkami. Nad Półwyspem Helskim przetoczyło się potężne gradobicie, które wywołało spore zniszczenia. Padający z dużą intensywnością grad sprawił, że przez kilka chwil cały teren był pokryty białą warstwą lodu! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega i alarmuje o możliwościach występowania tego typu zjawisk atmosferycznych. W niedziele wydane zostało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw pomorskiego, zachodnio-pomorskiego oraz warmiński-mazurskiego. Na szczęście w drugiej części tygodnia pogoda ma się nieco poprawić!

Niż „Fabienne” dał się we znaki mieszkańcom Pomorza.
Poprzedni artykułMistrzostwa Kołobrzegu w Scrabble!
Następny artykułZwycięski mecz piłkarek Kotwicy Kołobrzeg