24 października 2020 roku (w sobotę), o godzinie 10.00, z Placu Ratuszowego w Kołobrzegu wyruszy I Rajd PTTK Szlakiem Kołobrzeskiej Zieleni im. Antoniego Szarmacha. Celem rajdu jest uczczenie wielkiego propagatora zieleni Kołobrzegu i powiatu kołobrzeskiego, wiceprezesa oddziału i przewodnika turystycznego PTTK Antoniego Szarmacha.

Andrzej Starmach, fot. PTTK Kołobrzeg
Andrzej Starmach, fot. PTTK Kołobrzeg

Trasa zaczyna się na Placu Ratuszowym, dalej biegnie przez Skwer Pionierów, Plac 18 Marca, ulicę Łopuskiego, Plac Koncertów Porannych do Parku Teatralnego. O odwiedzanych miejscach będzie opowiadał przewodnik PTTK Robert Śmigielski. O 13:00 przy muszli koncertowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na uczestników będzie czekał ciepły poczęstunek – wojskowa zupa grochowa. Rajd zakończy się o godzinie 14.00 ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem nagród i upominków.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w rajdzie mogą jeszcze zapisać się bezpośrednio w siedzibie oddziału PTTK w Kołobrzegu w piątek od godziny 16.00 do 17.00. Symboliczne wpisowe na imprezę wynosi 8 złotych.

Organizatorzy informują, że w związku z kolejnymi ograniczeniami spowodowanymi sytuacją epidemiczną, Rajd zostanie przeprowadzony w dwóch grupach pieszych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zdalne potwierdzenie swojego uczestnictwa przed Rajdem, a także zachowanie środków ostrożności – w tym dystansu, podczas Rajdu.

Uczestnicy przyjmowani będą w dniu rajdu 24.10.2020 roku od godziny 9:10 do 9:45 na Placu Ratuszowym.

Patronami honorowymi przedsięwzięcia są: starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz prezydent miasta Anna Mieczkowska.

Zdjęcie: PPTK Kołobrzeg

Poprzedni artykułFestiwal „Ciało w Dobrym Ruchu” w „Przystani”
Następny artykułFilmowy tydzień w Kołobrzegu (23-29 października 2020)