Dopiero co świętowaliśmy Nowy Rok – a tymczasem niepostrzeżenie minął już miesiąc! W tym czasie w Kołobrzegu działo się wiele. Przedstawiamy subiektywny wybór najciekawszych wydarzeń stycznia 2019.

  • Noworoczny Koncert Wiedeński

4 stycznia w magiczny świat operetki zabrali słuchaczy National Cherniowitzer Philharmonic Orchestra oraz soliści cherniowitzkiej i odeskiej sceny operetkowej i operowej, grając najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa. Publiczność została dobrze nastrojona na cały 2019 rok!

Muzycznie w Nowy Rok wprowadziły kołobrzeżan dźwięki utworów Straussa.
Muzycznie w Nowy Rok wprowadziły kołobrzeżan dźwięki utworów Straussa.

 

  • Kąpiel Morsów

W pierwszym tygodniu stycznia woda w Bałtyku miała tylko około 3 stopni Celsjusza – jednak znalazło się całkiem sporo śmiałków, którzy dali nura do morza! W Kołobrzegu odbył się VII Światowy Zlot Morsów, w którym w myśl powiedzenia „zimna woda zdrowia doda” – wzięło udział ponad 1000 osób. Gratulujemy odwagi!

1200 osób kąpie się w lodowatym BaltykuTemp. wody… 3st

Opublikowany przez e-KG.pl Niedziela, 6 stycznia 2019

  • I Kołobrzeski Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2019 roku ulicami Kołobrzegu po raz pierwszy przeszedł Orszak Trzech Króli. Trzej Królowie na koniach prowadzili kolorowy orszak – uczniowie poszczególnych kołobrzeskich szkół mieli stroje w kolorach czerwonym, niebieskim i zielonym (symbolizujących Europę, Azję i Afrykę).

6 stycznia 2019 roku ulicami Kołobrzegu po raz pierwszy przeszedł Orszak Trzech Króli.

    6 stycznia 2019 roku ulicami Kołobrzegu po raz pierwszy przeszedł Orszak Trzech Króli.
  • IV sesja rady miasta

11 stycznia odbyła się IV sesja rady miasta, podczas której radni (jednogłośnie) uchwalili budżet miasta na rok 2019.

Źródło: Samorządowy Serwis Informacyjny - Miasto Kołobrzeg.
Źródło: Samorządowy Serwis Informacyjny – Miasto Kołobrzeg.
  • WOŚP 2019

13 stycznia w kołobrzeskim Sztabie WOŚP udało się zebrać prawie 150 tysięcy złotych – a ostatecznie, łącznie z licytacjami – doliczono się 31 902,5 zł na rzecz orkiestry. To o prawie 20 tysięcy złotych więcej niż poprzedni kołobrzeski rekord!

  • Światełko do Nieba (20 stycznia)

W odpowiedzi na tragedię która wydarzyła się  podczas tegorocznego finału WOŚP, kiedy to nożownik zamordował na orkiestrowej scenie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, w wielu miastach Polski ludzie gromadzili się, by wyrazić swój sprzeciw wobec tego strasznego aktu przemocy. Padały hasła „stop przemocy i mowie nienawiści„. Tak było też w Kołobrzegu – 20 stycznia odbyło się spotkanie, podczas którego ponad setka mieszkańców Kołobrzegu zapaliła specjalne Światełko do Nieba. W ten sposób kołobrzeżanie okazali też swoje wsparcie Jurkowi Owsiakowi, prosząc go, by nie rezygnował z przewodniczenia WOŚP.

  • Koncert Michała Bajora

22 stycznia znany artysta odwiedził Kołobrzeg z koncertem promującym swoją nową płytę. To był wieczór pełen wzruszeń – ale nie zabrakło też i śmiechu.

  • 28 stycznia – start ferii zimowych – które w Kołobrzegu można spędzić na przykład w Regionalnym Centrum Kultury!

Ferie zimowe w kołobrzeskim RCK

Oczywiście działo się też wiele, wiele więcej… A jak Wam minął pierwszy miesiąc roku?

Poprzedni artykułFerie zimowe w kołobrzeskim RCK
Następny artykułRepertuar kin w Kołobrzegu marzec/kwiecień 2019