W czwartek, 7 maja br. nastąpiło otwarcie ofert złożonych w przetargu na zakup taboru kolejowego dwunapędowego do przewozów regionalnych. Zamówienie chce zrealizować firma NEWAG SA. Teraz oferta bezpośrednich pociągów relacji Szczecin Główny – Kołobrzeg – Koszalin o długości 177 km przebiegająca z wykorzystaniem niezelektryfikowanego odcinka Kołobrzeg – Goleniów o długości 100 kilometrów, będzie badana przez komisję przetargową.

W ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego postępowaniu przetargowym wpłynęła jedna oferta. Złożyła ją firma NEWAG S.A. Spółka zaproponowała, że dostarczy jeden pojazd za kwotę 24,6 mln zł brutto. Wynikająca z oferty kwota wykonania zamówienia podstawowego, obejmującego dostawę dwóch pojazdów, wynosi 49,2 mln zł brutto i mieści się w zaplanowanym budżecie.

Mają to być pojazdy dwunapędowe łączące najważniejsze zalety pojazdów elektrycznych i spalinowych. Przetarg obejmuje zakup dwóch pociągów wyposażonych w m.in. 150 miejsc siedzących każdy, z możliwością zakupu nawet 10 kolejnych pojazdów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia to lata 2020 – 2022.

Województwo zachodniopomorskie na inwestycje taborowe w ostatnich 10 latach wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w znacznej większości były sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Poprzedni artykułZnani kołobrzeżanie: Tadeusz Gauer
Następny artykułDotacja z Pomorza Zachodniego dla Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu