W 2020 roku w Kołobrzegu będzie działać 11 kąpielisk morskich – zadecydowali radni miasta podczas dzisiejszej (6 maja 2020 roku) sesji Rady Miasta Kołobrzeg. Obsługą kąpielisk zajmie się MOSiR w Kołobrzegu, który zatrudni w sezonie 58 ratowników wodnych i medycznych. Spółka ogłosiła dziś start rekrutacji.

Już od 27 czerwca 2020 roku będą otwarte plaże Bałtyk, Plaża TRM, Podczele oraz Baza. Natomiast kilka dni później, czyli 1 lipca 2020 roku rozpoczną funkcjonowanie kąpieliska: Pomnik Zaślubin, Molo, Bałtyk, Baza, Słoneczko, Kamienny Szaniec, Marina Hotel, Plaża Wojskowa, Plaża TRM, Radzikowo i Podczele.

Obsługą wszystkich kąpielisk będzie zajmować się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, który zapewni opiekę ratowników oraz zadba o organizację. MOSiR ogłosił dziś rekrutację na stanowiska: ratownik wodny (53 osoby), ratownik wodny w zakresie kompetencji sternika motorowodnego (3 osoby), ratownik medyczny z uprawnieniami ratownika wodnego (2 osoby). Szczegóły i warunki zatrudnienia można znaleźć na stronie WWW MOSiR.

Kąpielisko Radzikowo w Kołobrzegu. Fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu
Kąpielisko Radzikowo w Kołobrzegu. Fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu

Sezon kąpielowy na większości kołobrzeskich kąpielisk zacznie się 1 lipca i potrwa do 31 sierpnia. Jedynie Podczele, Molo i Plaża Wojskowa zostaną zamknięte wcześniej, czyli 19 sierpnia.

Poprzedni artykułPodatek od nieruchomości dla firm odroczony do października 2021 roku
Następny artykułSARS-CoV-2 w regionie: stan na 06.05.2020, godz. 18:00