Od lipca Kołobrzeżanie będą mogli korzystać z benefitów w ramach Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca, czyli: kołobrzeskiego becikowego w wysokości 500 złotych, upustów w lokalnych firmach i instytucjach, zwolnienia z opłaty 1 zł dla dzieci przebywających w przedszkolu powyżej 6 godzin, abonamentu mieszkańca w strefach płatnego parkowania oraz bezpłatnego korzystania z roweru miejskiego przez pierwsze 40 minut. Posiadacze Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca, którzy ukończyli 60 lat nie zapłacą za przejazd miejskimi autobusami.

Karta przeznaczona jest wyłącznie dla osób na stałe zameldowanych w Kołobrzegu lub mieszkających w mieście i płacących podatki w kołobrzeskim urzędzie skarbowym. Wniosek o Kołobrzeską Kartę Mieszkańca można złożyć przez Internet na stronie https://kkm.kolobrzeg.pl lub w wydziale obsługi mieszkańców Urzędu Miasta Kołobrzeg.

Po pozytywnej weryfikacji wydawana jest plastikowa karta ze zdjęciem uprawniająca do korzystania z benefitów programu.

Urząd Miasta zaprasza Kołobrzeżan do składania wniosków, a właścicieli księgarni, kawiarni, restauracji, galerii, gabinetów kosmetycznych i innych miejsc oferujących usługi lub atrakcje dla mieszkańców miasta do udziału w programie. Dla lokalnych przedsiębiorców to szansa na promocję oferty i większą rozpoznawalność w regionie. Z kolei im więcej partnerów w programie, tym więcej zniżek, ulg, preferencji i uprawnień dla Kołobrzeżan.

W tym roku program będzie kosztował miasto 1 milion złotych.

Poprzedni artykułZapisz swoje dziecko na półkolonie w MOSiR
Następny artykułNie śpimy i ostro gramy, czyli powitanie lata w Kołobrzegu!