Ponad 20 kilometrów malowniczą trasą rowerową przejadą uczestnicy kołobrzeskiego rajdu rowerowego „Rowerem po Zdrowie”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek 17 lipca.

Rajd „Rowerem Po Zdrowie” rozpocznie się o godzinie 11.00. Cykliści wyruszą spod Reduty Morast w Porcie Jachtowym przy ulicy Warzelniczej 1, a następnie przejadą trasą biegnącą przez Zieleniewo, Bezpraw, Przećmino, Korzystno i Grzybowo. Meta przewidywana jest na godzinę 13:30 w Reducie Morast. Rowerzyści będą mieć do pokonania około 20 kilometrów. Dla miłośników dwóch kółek zaplanowano przejazd urokliwą trasą, między polami i przez lasy.

Dodatkowo, uczestnicy rajdu będą mogli spotkać się z medalistami olimpijskimi szosowych mistrzostw świata: Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim. Będą zdjęcia, autografy i pamiątkowe dyplomy. Ponadto, mistrzowie doradzą dlaczego warto jeździć na rowerze.

Ta aktywność sportowa przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, od małych dzieci po osoby starsze. Jazda na rowerze nie wymaga szczególnych umiejętności, a przynosi szereg korzyści m.in.  zwiększa wydolność sercowo-naczyniową, poprawia siłę i elastyczność mięśni oraz stawów, obniża poziom stresu, zmniejsza napięcie, łagodzi uczucie niepokoju i lęku, a także wzmacnia odporność i pomaga zapobiegać wielu chorobom. Na rowerze można jeździć w pojedynkę lub z grupie. Dodatkowo, jazda na rowerze jest przyjazna dla środowiska.

Na trasę kołobrzeskiego rajdu „Rowerem po Zdrowie” nieprzypadkowo wybrano ścieżkę biegnącą przez las. Jazda na rowerze w lesie łączy w sobie korzyści aktywności fizycznej i ruchu na świeżym powietrzu z terapią lasem. Przebywanie wśród drzew zmniejsza stres, poprawia nastrój oraz samopoczucie. Co więcej, olejki eteryczne wydzielane przez drzewa mają szereg właściwości leczniczych. Kąpiele leśne, które rozpropagowali Japończycy, są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Lasy w okolicach Kołobrzegu idealnie nadają się do leśnych terapii.

Rajd "Rowerem Po Zdrowie"
Rajd „Rowerem Po Zdrowie”

Organizatorami rajdu są Urząd Miasta Kołobrzeg, Port Kołobrzeg oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Poprzedni artykułII tura wyborów prezydenckich: w powiecie kołobrzeskim wygrywa Rafał Trzaskowski
Następny artykułCo będzie się działo w kołobrzeskim amfiteatrze do końca lipca?