8 listopada 2020 roku (w niedzielę) w Kołobrzegu odbędą się dwa biegi upamiętniające 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy pobiegną na dwóch trasach – w Kołobrzeskim Półmaratonie Niepodległości na dystansie 21 kilometrów i 10-kilometrowym Kołobrzeskim Biegu Niepodległości.

Biuro Zawodów na Kortach Tenisowych przy ulicy Sikorskiego zostanie otwarte o godzinie 8:00. Wtedy też rozpocznie się wydawanie pakietów startowych. O godzinie 10.00 pod Pomnikiem Marszałka Piłsudskiego zostaną złożone kwiaty. Po oficjalnej części uroczystości wystartują biegi:

  • o 10.30 rozpocznie się Kołobrzeski Półmaraton Niepodległości 2020, trasa o długości 21 kilometrów zaczyna się przy ulicy Rodziewiczówny i będzie przebiegać deptakami pieszymi w Parku im. Stefana Żeromskiego oraz ścieżką rowerową w kierunku do Sianożęt, limit czasu na pokonanie dystansu w biegu wynosi 3 godziny;
  • o 10.40 ruszy Kołobrzeski Bieg Niepodległości 2020 , trasę o długości 10 kilometrów tworzą dwie pętle po 5 kilometrów każda, start i meta usytuowane będą przy ulicy Sikorskiego, w okolicach kortów tenisowych „Tenis Park”, naprzeciwko Pomnika Sanitariuszki, a trasa będzie przebiegać w kierunku Marine Hotel, nawrót – Aleją Nadmorską w kierunku Hotelu Bałtyk, skręt w ulicę Rodziewiczówny i prosto do ulicy Sikorskiego. Limit czasu na pokonanie dystansu w biegu wynosi 1:30 minut.

O 14.30 odbędzie się dekoracja zwycięzców, wręczenie nagród i losowanie nagród rzeczowych dla uczestników Kołobrzeskiego Biegu Niepodległości oraz Kołobrzeskiego Półmaratonu Niepodległości.

Fundatorami nagród są: Polferries PŻB Kołobrzeg, Sunrise Festival 2021, restauracja MAMMA, Power Canvas, Planeta GSM, COLBERG Kołobrzeska Fabryka Piwa, Biuro Podróży DEPKA TRAVEL, Krówka Kołobrzeska, pizzeria Starówka.

Organizatorzy apelują, aby na start i metę nie zabierali członków rodzin, szczególnie dzieci. Bieg odbędzie się w formule BEZ PUBLICZNOŚCI. Zawodnicy na starcie będą rozstawieni w odległościach co najmniej 1,5 metra.

Koszt udziału w biegu (przy płatności do 5 listopada 2020) wynosi 80 złotych za udział w Kołobrzeskim Półmaratonie Niepodległości i 55 złotych za udział w Kołobrzeskim Biegu Niepodległości. Zapisy elektroniczne zostały już zamknięte. Szczegóły na stronie https://kolobrzeg.biegnijmy.pl/.

Dla tych biegaczy, którzy nie mogą wziąć udział w biegach w Kołobrzegu, przygotowano Wirtualny Kołobrzeski Bieg Niepodległości 2020. Żeby wziąć w nim udział, trzeba  w terminie od 7 do 11 listopada 2020 jednorazowo pokonać 10 kilometrów dowolną techniką (bieg, marsz, nordic walking, bieżnia). Bieg trzeba zapisać w dowolnej aplikacji oraz przesłać zdjęcie dokumentujące wykonanie zadania.

Organizatorami kołobrzeskich biegów są: Urząd Miasta Kołobrzeg, Urząd Gminy Kołobrzeg, Urząd Gminy Ustronie Morskie, Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, Stowarzyszenie „Bieg Zaślubin” Kołobrzeg i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.

Poprzedni artykułFilmowy tydzień w Kołobrzegu (30 października – 5 listopada 2020)
Następny artykułZostań wolontariuszem WOŚP w Kołobrzegu