Koncerty i wydarzenia w Kozinie: Zobacz co oferuje Pomorskie!

Koncerty i wydarzenia w Kozinie: Zobacz co oferuje Pomorskie!
Autor Alicja Dmowska
Alicja Dmowska21.02.2024 | 6 min.

Kozin pomorskie to malownicza miejscowość, która słynie z organizacji ciekawych wydarzeń kulturalnych. W artykule przybliżymy Państwu ofertę koncertową i eventową tego urokliwego zakątka województwa pomorskiego.

Kluczowe wnioski:
 • Kozin pomorskie oferuje szeroki wachlarz interesujących wydarzeń kulturalnych, które przyciągają turystów z całej Polski.
 • W mieście odbywają się cykliczne festiwale muzyki rockowej, na których występują zarówno lokalne zespoły, jak i gwiazdy polskiej sceny rockowej.
 • Fani sztuki również znajdą tutaj coś dla siebie - coroczny Festiwal Sztuki prezentuje prace artystów z Pomorza.
 • W Kozinie organizowane są także rajdy rowerowe, podczas których uczestnicy podziwiają malownicze krajobrazy regionu.
 • Ponadto odbywają się tutaj liczne pikniki oraz festyny, na których można skosztować regionalnych przysmaków kuchni pomorskiej.

Koncerty rockowe w Kozinie

Kozin pomorskie to prawdziwa mekka dla fanów rocka! Co roku w mieście organizowany jest festiwal „Rock w Kozinie”, podczas którego na scenie pojawiają się zarówno lokalne zespoły rockowe, jak i największe gwiazdy polskiej sceny rockowej. Wśród dotychczasowych wykonawców, którzy zagrali w Kozinie wymienić można m.in. happysad, Hey czy Acid Drinkers.

Festiwal odbywa się zazwyczaj w pierwszy weekend lipca i trwa 2 dni. Jest to impreza całkowicie darmowa, dzięki czemu przyciąga rzesze fanów ciężkich brzmień nie tylko z Pomorza, ale także z całej Polski. Każdego roku bawi się tutaj nawet do 10 000 osób!

Najciekawsze zespoły na festiwalu „Rock w Kozinie”

W 2022 roku na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak Organka czy Luxtorpeda. Organka to obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów grających rock and rollowe brzmienia w Polsce. Z kolei Luxtorpeda łączy w swojej twórczości rocka z elementami muzyki elektronicznej.

Kozin pomorskie słynie również z licznych mniejszych festiwali rockowych odbywających się w plenerze - w parkach czy na polanach w okolicznych lasach. Są to zazwyczaj jednodniowe imprezy, w trakcie których można posłuchać darmowych koncertów lokalnych kapel rockowych i punkowych. Atmosfera tych niewielkich, kameralnych festiwali rockowych jest wyjątkowa!

Festiwal Sztuki w Kozinie

Oprócz rocka, Kozin pomorskie słynie także z organizacji corocznego Festiwalu Sztuki. Jest to 3-dniowe wydarzenie poświęcone sztukom wizualnym, które odbywa się w pierwszy weekend września na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego. Podczas Festiwalu Sztuki mają miejsce liczne wystawy prac artystów – malarzy, grafików i rzeźbiarzy z Pomorza.

Można tutaj podziwiać obrazy olejne, akwarele, grafiki czy rzeźby prezentujące różnorodną tematykę - od martwych natur, poprzez portrety, po abstrakcyjne kompozycje. Nie brakuje również prac nawiązujących do specyfiki regionu, ukazujących pomorskie pejzaże, zabytki czy stroje ludowe.

Festiwalowi Sztuki towarzyszy bogaty program wydarzeń kulturalnych - odbywają się tutaj warsztaty artystyczne, spotkania z twórcami, wykłady dotyczące sztuki, a także mini koncerty muzyki klasycznej i jazzowej.

Czytaj więcej:Koncerty w amfiteatrze doliny charlotty: Muzyka pod gwiazdami

Rajd rowerowy Kozina – Pomorskie

Kozin pomorskie to również świetna baza wypadowa do aktywnego wypoczynku. Co roku w czerwcu odbywa się tutaj jednodniowy rajd rowerowy „Kozina – Pomorskie”, w którym bierze udział kilkuset cyklistów z całej Polski.

Rajd „Kozina – Pomorskie” to świetna okazja do poznania urokliwych zakątków regionu z siodełka roweru – mówi Paweł, uczestnik ubiegłorocznego rajdu.

Trasa rajdu liczy 50 km i wiedzie malowniczymi szlakami Pomorza. Uczestnicy przemierzają lasy, pola i łąki, mijając po drodze urocze wsie i przydrożne kapliczki. Meta rajdu znajduje się na terenie amfiteatru, gdzie na zawodników czeka ciepły posiłek oraz koncerty lokalnych zespołów.

Najciekawsze miejsca na trasie

Wśród najciekawszych miejsc na trasie rajdu wymienić należy XIII-wieczny zamek w Białkowie, skąd rozpościera się przepiękny widok na Jezioro Raduńskie. Inną ciekawostką jest drewniany wiatrak koźlak z 1925 r. w miejscowości Borówko.

Degustacja regionalnych potraw

Zdjęcie Koncerty i wydarzenia w Kozinie: Zobacz co oferuje Pomorskie!

Kozin pomorskie słynie także z wyjątkowej kuchni, bogatej w regionalne przysmaki. Oprócz typowych dań kuchni polskiej, można tutaj skosztować wielu pomorskich specjałów, na czele z rarytasem - śledziem po kozińsku. Jest to śledź marynowany w zalewie z suszonych grzybów, cebuli, marchwi i przypraw korzennych. Danie serwowane jest z ziemniakami z wody i surówką z buraczków.

Danie Składniki
Kaszubski żur na maślance Kapusta, pieczarki, ziemniaki, maślanka, zakwas
Knysze po kaszubsku Ziemniaki, mąka, jajka, cebula

W Kozinie regularnie odbywają się darmowe pikniki oraz festyny kulinarne, podczas których można skosztować tych przysmaków. To świetna okazja, by poznać kaszubską gościnność i bogactwo pomorskiej kuchni!

Wycieczki krajoznawcze po Pomorskiem

Ze względu na swoje położenie Kozin pomorskie stanowi znakomitą bazę wypadową do zwiedzania Pomorza. Organizowane są stąd liczne jedno i kilkudniowe wycieczki krajoznawcze, podczas których turyści poznają historię, kulturę i przyrodę regionu.

W programie wycieczek znajdują się takie atrakcje, jak rejs statkiem po Zatoce Gdańskiej, zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku, wędrówki po Kaszubskim Parku Krajobrazowym czy podziwianie rezerwatów ptaków nad Zalewem Wiślanym. Nie brakuje również wizyt w lokalnych muzeach, skansenach oraz degustacji regionalnych przysmaków.

 • Rejsy po Zatoce Gdańskiej umożliwiają podziwianie Wybrzeża z perspektywy wody. Statek zabiera turystów m.in. na Westerplatte czy do ujścia Wisły.
 • Malbork ze swoim zamkiem to absolutna perełka polskiego dziedzictwa kulturowego. Warownia zachwyca monumentalną gotycką architekturą i bogatą historią.

Zabytki i atrakcje turystyczne regionu

Pomorski region obfituje w ciekawe atrakcje turystyczne – niepowtarzalne zabytki, piękne krajobrazy i obiekty przyrodnicze, które warto zobaczyć. W Kozinie i okolicach znajduje się wiele takich perełek.

W samej miejscowości najcenniejsze pod względem historycznym jest tzw. Stare Miasto z malowniczym rynkiem, wokół którego skupia się życie kulturalne. Warto zwrócić uwagę na XVI-wieczny ratusz oraz kościół św. Jadwigi z charakterystyczną wieżą. Wspaniałe widoki na okolicę roztaczają się ze wzgórza zamkowego, gdzie zachowały się pozostałości średniowiecznej warowni.

W niedalekiej odległości od Koziny leży również kilka interesujących miejsc. Jedną z większych atrakcji turystycznych Pomorza jest Bawarski Ogród– romantyczny park w stylu angielskim o powierzchni 30 ha. Na terenie ogrodu znajduje się neogotycki pałac z XIX wieku, amfiteatr, wodotryski i oczka wodne.

Nieco dalej w stronę Helu położona jest Kępa Redłowska, gdzie znajduje się rezerwat faunistyczny. Można tutaj podziwiać kormorany, mewy, rybitwy i inne gatunki ptaków.

Podsumowanie

Kozin pomorskie to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, gdzie można skorzystać z szerokiej oferty kulturalnej i turystycznej. Corocznie organizowane są tutajfestiwale muzyki rockowej i sztuki, rajdy rowerowe oraz pikniki regionalne z darmowymi koncertami pod chmurką. Można więc powiedzieć, że Kozin żyje kulturą na wolnym powietrzu!

Poza tym Kozin i jego malownicze okolice obfitują w ciekawe atrakcje turystyczne - warto wybrać się stąd na wycieczkę po Pomorskiem i podziwiać lokalne zabytki czy rezerwaty przyrody. Rajd rowerowy to z kolei okazja do aktywnego poznania urokliwych zakątków regionu.

Najczęściej zadawane pytania

Festiwal „Rock w Kozinie” organizowany jest zazwyczaj w pierwszy weekend lipca i trwa 2 dni. W 2023 roku odbędzie się w dniach 1-2 lipca.

Festiwal „Rock w Kozinie” jest imprezą całkowicie darmową. Nie ma tutaj biletów wstępu ani żadnych opłat - każdy może wejść i posłuchać koncertów bez ponoszenia kosztów.

Podczas rajdu rowerowego uczestnicy mijają malownicze tereny Pomorza - lasy, pola, wsie oraz ciekawe zabytki jak np. zamek w Białkowie. Na mecie na rowerzystów czeka posiłek i koncerty.

W Kozinie regularnie organizowane są bezpłatne festyny i pikniki kulinarne, podczas których można skosztować regionalnych przysmaków jak np. kaszubski żur czy knysze po kaszubsku.

W okolicach Koziny położone są m.in. Bawarski Ogród - romantyczny park w stylu angielskim z pałacem i amfiteatrem oraz rezerwat ptaków Kępa Redłowska nad Zatoką Gdańską.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Albatros ustka: Wakacje nad morzem z atrakcyjnymi cenami
 2. Luksusowe domki z basenem nad morzem, czyli relaks i wygoda
 3. Domki z atrakcjami dla dzieci nad morzem: Rodzinne wakacje
 4. Agroturystyka Dobry Brat w Osieku: Odpoczynek na łonie natury
 5. Jastarnia: Najlepsze baseny dla wypoczynku i radości w słońcu
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Alicja Dmowska
Alicja Dmowska

Jako rodowita Pomorzanka i założycielka portalu poświęconego odkrywaniu uroków Pomorza, każdego dnia dzielę się moją pasją do tej niezwykłej krainy. Moje doświadczenie jako przewodnik turystyczny i miłośnik historii pozwala mi przybliżać czytelnikom tajemnice i piękno Pomorza, od zabytkowych miast po ukryte przyrodnicze perły. Z zaangażowaniem promuję ekoturystykę i zachęcam do odkrywania regionu z szacunkiem dla jego dziedzictwa i natury. Na moim portalu znajdziesz nie tylko przewodniki po najpiękniejszych zakątkach Pomorza, ale też praktyczne porady dotyczące podróżowania, lokalnych atrakcji oraz kulinarnych specjałów, które warto spróbować. Jestem przekonana, że Pomorze ma każdemu coś wyjątkowego do zaoferowania, niezależnie od tego, czy szukasz przygody, relaksu czy kulturowych doświadczeń. Zapraszam do wspólnego odkrywania tego niezwykłego miejsca, które mam szczęście nazywać domem.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły