Koncert popularnego rapera TEDE, promującego swój nowy album „Disco Noir”, spektakularne zawody w jeździe rowerem na desce po wodzie, a może piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje”? Prezentujemy kolejną porcję wydarzeń, które nadmorski kurort zaplanował dla swoich mieszkańców i turystów na gorący sierpniowy weekend.

TEDE w Kołobrzegu

TEDE w Kołobrzegu będzie promował swoją najnowszą płytę Disco Noir
TEDE w Kołobrzegu będzie promował swoją najnowszą płytę Disco Noir

14 sierpnia 2020 roku, w restauracji „Pod Latarnią” przy Bulwarze Jana Szymańskiego 4 zagra TEDE. Jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce, którego albumy rozeszły się w ponad 220 tysiącach egzemplarzy w Polsce, zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Disco Noir”. Koncert TEDE rozpocznie się dopiero wieczorem, ale impreza „Pod Latarnią” wystartuje już o 12.00. Organizatorzy, którymi są, oprócz kołobrzeskiej restauracji z rybami i owocami morza, Wave Acustica, Wielkie Joł, Surf Academy i IND.U. Apartamenty, zaplanowali liczne konkursy z nagrodami. Autorskie drinki na bazie suchego lodu będzie serwował mistrz barmański Kacper Koralewski. Wstęp wolny.

Rowerem po morzu

Natomiast 15 sierpnia 2020 roku, w kołobrzeskim porcie jachtowym przy ulicy Warzelniczej 1, odbędzie się XXI edycja widowiskowej i zabawnej konkurencji jaką jest jazda rowerem po desce na wodzie. Zadanie nie jest proste. Uczestnicy muszą jak najdalej przejechać na rowerze po ponad 20-metrowej desce o szerokości 30 centymetrów, ułożonej na dętkach pływających po wodzie. Konstrukcja jest chwiejna i niestabilna, a dodatkową trudność stanowią ostatnie 3 metry deski, które mają szerokość jedynie 16 centymetrów. Zawody rozpoczną się o godzinie 12.00, a o 16.00 w Reducie Morast nastąpi wręczenie nagród.

W Kołobrzegu będą jeździć rowerem po desce na wodzie
W Kołobrzegu będą jeździć rowerem po desce na wodzie

Organizatorami imprezy są: Liga Morska i Rzeczna, Urząd Miasta Kołobrzeg, Starostwo Powiatowe Kołobrzeg i Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg, a współorganizatorami i partnerami: Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, Paramedic Kołobrzeg, OSP Tryton, Ergo Hestia i Polska Żegluga Bałtycka.

Bezpieczne wakacje

15 i 16 sierpnia 2020 roku na plaży przy molo, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, od 10.00 do 18.00, Zachodniopomorski WOPR będzie uczyć jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję zobaczyć pokazy ratownicze, a także nauczyć się udzielać pierwszej pomocy dla osób podtopionych. Dodatkowo, w trakcie specjalnych symulacji, będzie można przekonać się jak działa świadomość ludzka po zażyciu środków odurzających.

Jak spędzać bezpiecznie wakacje nad wodą?
Jak spędzać bezpiecznie wakacje nad wodą?

Patronem honorowym jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, a partnerami wydarzenia są: Grupa Mojsiuk, GRUPA Poszukiwawczo-Ratownicza WOPR Powiatu Białogardzkiego, Miasto Kołobrzeg i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.

Przypominamy, że w czasie najbliższego sierpniowego weekendu odbędzie się też wiele innych imprez w Kołobrzegu. O koncertach i kabaretach w Amfiteatrze pisaliśmy TUTAJ, a program IX Festiwalu Opery i Operetki przedstawiliśmy TUTAJ.

15 sierpnia 2020 roku Tawerna Fiddler’s Green przy ulicy Dubois 16c zaprasza na koncert w ramach „Tawernianych Śpiewanek”, których główną atrakcją będzie recital Joli Tubielewicz – laureatki Must be the Music. 

 

Ponadto, Reduta Morast zaprasza codziennie na koncert na żywo o godzinie 20.00. Warto też zajrzeć do Portowej Strefy Chillautu, w której na gości codziennie czekają inne atrakcje.

Poprzedni artykułIX Festiwal Opery i Operetki w Kołobrzegu
Następny artykułLato w galerii: z fascynacji kolorem i światłem