Linia 50 Gdańsk-Tczew: Sprawdź aktualny rozkład jazdy i planuj podróż

Linia 50 Gdańsk-Tczew: Sprawdź aktualny rozkład jazdy i planuj podróż
Autor Alicja Dmowska
Alicja Dmowska04.03.2024 | 5 min.

Linia 50 gdańsk tczew rozkład jazdy to podstawowa trasa komunikacyjna łącząca Gdańsk z Tczewem. Pozwala wygodnie i szybko podróżować między tymi miastami oraz przystankami pośrednimi. W artykule znajdziesz aktualny rozkład jazdy autobusów linii 50, najważniejsze informacje o przystankach oraz praktyczne porady, jak zaplanować podróż tą trasą.

Kluczowe wnioski:

 • Linia 50 kursuje codziennie co ok. 20-40 minut.
 • Najważniejsze przystanki to m.in. Dworzec Główny Gdańsk i Dworzec Główny Tczew.
 • W weekendy linia 50 jeździ rzadziej niż w tygodniu.
 • Bilety można kupić w autobusie lub przez aplikację mobilną.
 • Na bieżąco sprawdzaj opóźnienia, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Rozkład jazdy linii 50 Gdańsk-Tczew

Linia autobusowa numer 50 łącząca Gdańsk z Tczewem należy do najpopularniejszych połączeń komunikacji publicznej w województwie pomorskim. Codziennie z usług tej linii korzystają setki pasażerów, którzy dojeżdżają nią do pracy, szkoły lub w innych celach.

Autobusy linii 50 kursują na trasie Gdańsk Dworzec Główny - Tczew Dworzec Główny. Po drodze zatrzymują się na kilkunastu przystankach w obu miastach oraz mniejszych miejscowościach takich jak Pruszcz Gdański, Straszyn czy Subkowy.

Poniżej przedstawiono aktualny rozkład jazdy linii 50 w obu kierunkach w dni robocze oraz weekendy.

Rozkład jazdy w dni robocze

W dni robocze autobusy linii 50 kursują średnio co 20-30 minut w godzinach szczytu oraz co ok. 40 minut poza szczytem:

Kierunek z GdańskaKierunek z Tczewa
5:004:30
5:205:10
5:405:50

Ostatni autobus z Gdańska w kierunku Tczewa odjeżdża około godziny 23:00. Natomiast ostatni kurs z Tczewa w stronę Gdańska jest o godzinie 22:30.

Rozkład jazdy w weekendy

W soboty i niedziele autobusy linii 50 jeżdżą rzadziej niż w dni robocze - średnio co ok. 30-60 minut.

Pierwszy weekendowy kurs z Gdańska jest o godzinie 6:00, a ostatni o 22:30. Z Tczewa pierwszy autobus w soboty i niedziele wyjeżdża o 5:30, a ostatni o 23:00.

Najważniejsze przystanki linii 50

Linia 50 Gdańsk - Tczew zatrzymuje się na wielu przystankach w obu miastach oraz mniejszych miejscowościach. Oto najważniejsze z nich:

 • Gdańsk Dworzec Główny - dworzec autobusowy i kolejowy w Gdańsku
 • Gdańsk Śródmieście - przystanek w ścisłym centrum miasta
 • Tczew Dworzec Główny - dworzec autobusowy i kolejowy w Tczewie
 • Tczew Plac Piłsudskiego - centralny przystanek w Tczewie

Pełną listę przystanków na całej trasie linii 50 można znaleźć w rozkładzie jazdy na stronie operatora.

Czytaj więcej:Odkryj atrakcje Gdańska i okolic: Przewodnik po najlepszych miejscach

Częstotliwość kursowania autobusów linii 50

Jak już wspomniano, linia 50 należy do częściej kursujących połączeń autobusowych na trasie Gdańsk - Tczew. Przeciętnie autobusy jeżdżą:

 • co 20-30 minut w godzinach szczytu w dni robocze,
 • co ok. 40 minut poza szczytem w dni robocze,
 • co 30-60 minut w weekendy.

Dokładne godziny odjazdów są podane w rozkładzie jazdy dostępnym na stronie operatora i na przystankach.

Linia 50 w dni robocze i weekendy

Rozkład jazdy linii 50 różni się w zależności od tego, czy mówimy o dniu roboczym, czy weekendzie. Ogólnie autobusy jeżdżą częściej od poniedziałku do piątku.

W dni robocze pierwszy kurs z Gdańska jest już o godzinie 5:00 rano. Natomiast ostatni autobus wraca do Tczewa około godziny 23:00. W tygodniu autobusy kursują średnio co 20-40 minut.

W weekendy rozkład jazdy jest rzadszy - pierwszy kurs z Gdańska jest dopiero o 6:00, a ostatni około 22:30. Autobusy jeżdżą co ok. 30-60 minut w soboty i niedziele.

Jak kupić bilet na linię 50 Gdańsk-Tczew

Aby skorzystać z przejazdu autobusem linii 50, musimy oczywiście posiadać ważny bilet. Jest kilka opcji zakupu biletu na tę trasę:

 • w autobusie - u kierowcy lub w biletomacie (płatność gotówką lub kartą),
 • w kiosku lub punkcie sprzedaży biletów,
 • przez aplikację mobilną (SkyCash, mPay, JakDojade itp).


Podróż może być też doskonałą okazją, by nadrobić zaległości filmowe. Właśnie dlatego, jeśli szukasz inspiracji, co obejrzeć w drodze, odwiedź stronę zerion, gdzie znajdziesz szeroki wybór filmów i seriali, idealnych na każdą podróż.

Warto kupić bilet z wyprzedzeniem, aby uniknąć kolejek tuż przed wejściem do autobusu. Ceny biletów zależą od odległości - im dłuższa trasa, tym bilet jest droższy.

Sprawdź opóźnienia i zmiany w rozkładzie linii 50

Aktualny i dokładny rozkład jazdy warto sprawdzać bezpośrednio na stronie operatora linii 50 lub w aplikacjach mobilnych takich jak np. Jakdojade.

Dzięki temu można na bieżąco monitorować ewentualne opóźnienia czy zmiany w kursowaniu autobusów. Pozwoli to lepiej zaplanować podróż i uniknąć stania na przystanku.

Zawsze sprawdzaj aktualny rozkład jazdy przed wyjściem na przystanek - uchroni Cię to przed nieprzyjemnymi niespodziankami.

Podsumowując, linia 50 zapewnia częste i wygodne połączenie autobusowe pomiędzy Gdańskiem i Tczewem. Korzystając z informacji w tym artykule, z łatwością można zaplanować podróż tą trasą.

Podsumowanie

Linia autobusowa 50 łącząca Gdańsk i Tczew należy do bardzo popularnych połączeń komunikacyjnych w województwie pomorskim. W artykule przedstawiono praktyczne informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy linii 50, najważniejszych przystanków, częstotliwości kursowania i sposobu kupna biletu. rozkład jazdy arriva 50 tczew gdańsk pozwoli Ci sprawnie zaplanować podróż tym połączeniem autobusowym.

Dowiedziałeś się m.in., że autobusy linii 50 jeżdżą częściej w dni robocze niż weekendy. Warto też na bieżąco sprawdzać rozkład jazdy, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Z pewnością informacje zawarte w artykule pomogą Ci komunikacja w Pomorskiem skorzystać z połączenia Gdańsk-Tczew.

Najczęściej zadawane pytania

Autobusy linii 50 jeżdżą średnio co ok. 20-40 minut w dni robocze oraz co 30-60 minut w weekendy. Największa częstotliwość kursowania jest w godzinach szczytu w tygodniu.

Ceny biletów zależą od długości trasy. Im dalsza podróż, tym bilet będzie droższy. Można kupić go u kierowcy, w kiosku, punkcie sprzedaży lub przez aplikację mobilną.

Najbardziej aktualny rozkład jazdy znajdziesz na stronie operatora linii lub w aplikacjach mobilnych np. Jakdojade. Warto go sprawdzać na bieżąco.

Do najważniejszych przystanków na linii 50 należą: Dworzec Główny Gdańsk, Gdańsk Śródmieście, Dworzec Główny Tczew oraz Plac Piłsudskiego w Tczewie. Pełną listę znajdziesz w rozkładzie jazdy.

Linia 50 łączy Gdańsk z Tczewem. Rozpoczyna się na przystanku Gdańsk Dworzec Główny, a kończy na przystanku Tczew Dworzec Główny.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Albatros ustka: Wakacje nad morzem z atrakcyjnymi cenami
 2. Luksusowe domki z basenem nad morzem, czyli relaks i wygoda
 3. Domki z atrakcjami dla dzieci nad morzem: Rodzinne wakacje
 4. Agroturystyka Dobry Brat w Osieku: Odpoczynek na łonie natury
 5. Jastarnia: Najlepsze baseny dla wypoczynku i radości w słońcu
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Alicja Dmowska
Alicja Dmowska

Jako rodowita Pomorzanka i założycielka portalu poświęconego odkrywaniu uroków Pomorza, każdego dnia dzielę się moją pasją do tej niezwykłej krainy. Moje doświadczenie jako przewodnik turystyczny i miłośnik historii pozwala mi przybliżać czytelnikom tajemnice i piękno Pomorza, od zabytkowych miast po ukryte przyrodnicze perły. Z zaangażowaniem promuję ekoturystykę i zachęcam do odkrywania regionu z szacunkiem dla jego dziedzictwa i natury. Na moim portalu znajdziesz nie tylko przewodniki po najpiękniejszych zakątkach Pomorza, ale też praktyczne porady dotyczące podróżowania, lokalnych atrakcji oraz kulinarnych specjałów, które warto spróbować. Jestem przekonana, że Pomorze ma każdemu coś wyjątkowego do zaoferowania, niezależnie od tego, czy szukasz przygody, relaksu czy kulturowych doświadczeń. Zapraszam do wspólnego odkrywania tego niezwykłego miejsca, które mam szczęście nazywać domem.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 3.33 Liczba głosów: 3

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły