Rośnie popularność luksusowych nieruchomości na polskim wybrzeżu – wynika z raportu KPMG „Rynek dóbr luksusowych w Polsce w 2018 roku ” oraz  EY „Analiza segmentu luksusowych nieruchomości wielorodzinnych w wybranych aglomeracjach miejskich na świecie i w Polsce”. Wzrost inwestycji klasy premium w Kołobrzegu wyniósł 30 proc. w ostatnich 4 latach.

Zakup ekskluzywnej nieruchomości nad Bałtykiem staje się dla prywatnych inwestorów atrakcyjną formą lokowania kapitału. Nadmorskie kurorty, ze względu na swoją popularność, stwarzają dobre warunki do rozwoju rynku nieruchomości klasy premium. Doskonałym przykładem jest północno-zachodnia Polska, która przyciąga nie tylko rodzimych turystów, ale też tych zza zachodniej granicy. Wyniki pokazują, że Wybrzeże Bałtyckie jest lokalizacją z ogromnym potencjałem inwestycyjnym – szczególnie dla osób, które rozważają zakup nieruchomości na wynajem.

Mówiąc dziś o nieruchomości luksusowej, mamy na myśli lokal, który wyróżnia się nie tylko ceną, jakością wykończenia czy lokalizacją, ale także architekturą, designem oraz udogodnieniami, znajdującymi się w obrębie nieruchomości. Inwestor, który nabędzie luksusową nieruchomość, będzie zarabiał na dzierżawie, uzyskując stały, miesięczny czynsz netto. Prywatni inwestorzy coraz częściej decydują się na zakup luksusowej nieruchomości, mającej pełnić rolę „drugiego domu”, która jednocześnie może zasilić domowy budżet o comiesięczną, stałą kwotę. W przypadku takich inwestycji, w ciągu roku o wynajem lokalu dba operator obiektu, zapewniając maksymalne obłożenie nieruchomości w sezonie – i poza nim. Inwestor oczywiście może skorzystać z wypoczynku nad morzem, podczas tzw. „pobytu właścicielskiego”, odbywającego w określonym terminie, który wynika z umowy operatorskiej.

Źródło: Biznes.newseria.pl

Poprzedni artykułFarmy wiatrowe na Bałtyku mogą pobudzić lokalny przemysł stoczniowy
Następny artykułTrendy turystyczne i specjalne oferty kołobrzeskich hoteli na jesień