Mieszkańcy Kołobrzegu jak i turyści odwiedzający nasze miasto z pewnością ucieszy fakt, że miasto ogłosiło przetarg na remont kołobrzeskiego molo. Mniej pozytywnym jest fakt, że jak wiemy kołobrzeskie molo przechodziło już remont i to nie tak dawno. Dlaczego zatem znowu ma być naprawiane? Odpowiedź poniżej!

Dlaczego zatem konieczny jest remont po remoncie w 2014 roku? Jak się okazuje 4 lata odstępu między naprawami to za mało, a po pracach wykonanych w tym czasie molo uległo znacznym zniszczeniom. Nie chodzi wyłącznie o problemy konserwacyjne jak odpadająca farba czy przebarwienia na deskach. Od powierzchni molo odpadają deski co stanowi bardzo duże zagrożenie! Ogłoszony przetarg ma na celu odnowienie, naprawienie i przywrócenie do właściwego stanu naszego molo – mają zostać wykonane prace na które zabrakło środków podczas remontu wykonywanego w 2014 roku przez firmę Hydrobud. Prace mają się rozpocząć wiosną przyszłego roku, a wszelkie koszty pokryje miasto.

Urzędnicy zapewniają, że kompleksowy remont pozwoli na odnowienie wizytówki miasta jaką jest molo. Wierzymy, że te zapewnienia zostaną zrealizowane, a firmy przystępujące do przetargu są gotowe do podjęcia się tego zadania. Z pewnością poprzeczka postawiona jest wysoko. Również napięte są terminy, gdyż zbliżający się początek sezonu wakacyjnego z pewnością będzie terminem kluczowym dla wykonawców. Liczymy zatem na skuteczne wykonanie remontu i mamy nadzieję, że turyści oraz mieszkańcy będą mogli cieszyć się bezpiecznym i w pełni funkcjonalnym molo!

Rozpoczął się przetarg na remont kołobrzeskiego molo.
Miasto Kołobrzeg ogłosiło przetarg na prace remontowe molo!

 

Poprzedni artykułNadzwyczajna sesja Rady Miasta!
Następny artykułUwaga na gołoledź!