Od 18 maja 2020 roku MOSiR zwiększa limity osób korzystających z zewnętrznych obiektów sportowych. Otwarte też zostały hale i sale sportowe. 

Na stadionie piłkarskim im. Sebastiana Karpiniuka i euroboisku mogą trenować 22 osoby pod okiem 4 trenerów, a na torach łuczniczych może równocześnie przebywać 14 osób i 2 trenerów.

Od 18 maja 2020 roku otwarte też zostaną sale i hale sportowe MOSiR. W hali Millenium równocześnie będą mogły ćwiczyć 32 osoby pod opieką  3 trenerów. Limit osób przebywających w hali Łuczniczka, a także Sali Tanecznej, Sportów Walki oraz Sali do Aerobiku oraz Sali Konferencyjnej  to 12 osób i 1 trener. Natomiast na sali przy ulicy Wąskiej 16 osób i 2 trenerów.

W obiektach zamkniętych nie można korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach musi zostać przeprowadzona dezynfekcja urządzeń. W trakcie korzystania z infrastruktury sportowej obowiązują zasady bezpieczeństwa, w tym zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt. Osoby przychodzące na boisko lub stadion muszą mieć zasłonięte usta i nos, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy. Udostępnione są toalety na Stadionie Piłkarskim na Trybunie A oraz na Hali Łuczniczej.

Aby skorzystać z obiektów sportowych MOSIR, trzeba skontaktować się z recepcją MOSiR, tel. 94 35 51 400 do godziny 21:30. Pierwszeństwo mają kołobrzeskie kluby oraz stowarzyszenia sportowe.

Poprzedni artykułDobra wiadomość dla Kołobrzegu. Uzdrowiska otwarte od 15 czerwca
Następny artykułNowoczesne pociągi hybrydowe do i z Kołobrzegu coraz bliżej