W czwartek (13.09) nastąpiło oficjalne oddanie do użytku zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego, który mieści się przy ulicy Śliwińskiego przy Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika. Dzięki tej inwestycji Kołobrzeg otrzymał obiekt, który w pełni spełnia wymogi licencyjne polskich i międzynarodowych władz lekkiej atletyki!

Jak podkreśla Mieczysław Kuchciak, prezes Kołobrzeskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego „Sztorm” sportowcy z Kołobrzegu oczekiwali na taki obiekt kilkadziesiąt lat! Modernizacja samego obiektu trwała blisko dwa lata, a wcześniej bardzo brakowało podobnej infrastruktury sportowej. „Po wielu latach walki udało się ten obiekt zrealizować i otworzyć. Myślę, że jest na miarę naszych oczekiwań. Żeby tylko młodzież chciała uprawiać lekkoatletykę, to stadion będzie żył” – mówi M. Kuchciak. Nowoczesny stadion zastąpił wysłużone już boisko szkolne i dzięki temu zarówno uczniowie zespołu szkół jak i aspirujący sportowcy będą mogli rozwijać swoje umiejętności. Obiekt jest w pełni wyposażony i posiada między innymi 6 torów okrężnych oraz 8 torów prostych, a także bieżnie okrężną o długości 400 metrów. Ponadto zainstalowane są skocznie do skoku o tyczce oraz skoku wzwyż, a także skocznie do skoku w dal o dwóch ścieżkach. Sportowcy trenujący sporty miotane również będą usatysfakcjonowani – stadion posiada dwa rozbiegi do rzutu oszczepem oraz rzutnię do rzutu młotem, dyskiem i pchnięcia kulą. Dopełnieniem infrastruktury obiektu są w pełni zadaszone trybuny mieszczące ponad pięćset miejsc siedzących, a także specjalne przeszklone zadaszenia dla komentatorów, sędziów oraz na przechowywanie specjalistycznego sprzętu.

Uroczystość otwarcia, która miała miejsce w czwartek była wielkim wydarzeniem, w którym uczestniczyli lokalni politycy oraz znani sportowcy. Gościem honorowym otwarcia był natomiast Tomasz Majewski – wiceprezes Polskiego Związku Lekkoatletycznego. Podczas uroczystego otwarcia stadionu przeprowadzony został również pełny rytuał olimpijski, który obejmował zapalenie znicza olimpijskiego, który przywieziony został na tą okazję aż z Turynu!

Koszty inwestycji nie były niskie. Modernizacja stadionu kosztowała prawie 10 milionów złotych. W wydatkach partycypowały zarówno władze powiatu oraz miasta. Część środków przekazana została również z Ministerstwa Sportu. Stadion w dniu swojego otwarcia zyskał również patrona – został nim Michał Barta, który jest znanym kołobrzeskim lekkoatletą specjalizującym się w rzucie oszczepem.

Obiekt sportowy w Kołobrzegu w końcu został zmodernizowany.

Poprzedni artykułOszuści atakują najstarszych!
Następny artykułSukces drużyny szachowej z Grzybowa!