Od wczoraj kierowcy w Kołobrzegu  za parkowanie samochodów w strefach płatnego parkowania znów muszą płacić. I to więcej. Od 18 maja 2020 roku obowiązują nowe, wyższe stawki.

W strefie A, obejmującej dzielnicę uzdrowiskową i port, za pół godziny parkowania zapłacimy 2 zł oraz 3,9 zł za jedną godzinę, natomiast w strefie B (centrum miasta) odpowiednio 1,5 zł i 2,5 zł. Parkometry działają do godziny 21.00.

O zmianie, która miała wejść w życie 1 kwietnia 2020 roku, ale w związku ze stanem pandemii została przesunięta w czasie pisaliśmy w artykule <Nowe stawki za parkowanie w Kołobrzegu>

Mieszkańcy Kołobrzegu mogą kupować abonamenty TUTAJ. Ogólnodostępny abonament 30-dniowy kosztuje 250 zł, natomiast posiadacze Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca zapłacą za niego 60 zł. Dostępne są też abonamenty 180- i 360-dniowe, a także abonamenty dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów oraz dla pojazdów hybrydowych.

Wszystkie abonamenty, które zostały przez mieszkańców zakupione przed okresem wyłączenia płatności w strefach płatnego parkowania (16 marca) i które w tym okresie były ważne, zostają od 18 maja automatycznie wydłużone o okres, w którym nie mogły zostać wykorzystane.

Poprzedni artykułCzy Kołobrzeg skorzysta na 1000 plus?
Następny artykułAkcja znakowania rowerów w Kołobrzegu