Z badania przeprowadzonego wśród turystów na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że  Polacy chcą podróżować po Polsce, a ponad 30 proc. z nich krótki wyjazd planuje jeszcze w maju lub czerwcu. Pojawił się nowy czynnik decydujący o wyjazdach – podwyższone standardy higieniczne.

Wśród najważniejszych czynników zazwyczaj branych pod uwagę przy organizacji wyjazdów pojawił się nowy, związany z aktualną sytuacją epidemiczną – wprowadzenie przez obiekt podwyższonych standardów higienicznych. Ten czynnik jest ważny dla 82% turystów, w tym dla połowy z nich (41%) – bardzo ważny.

Polacy są spragnieni podróżowania. Z badania zleconego przez POT wynika, że aż 30 proc. Polaków w ciągu najbliższych kilku tygodni planuje wyjazd turystyczno-wypoczynkowy z przynajmniej jednym noclegiem. Aż 87 proc. z nich chce podróżować po Polsce – najczęściej w góry (34%), nad morze (27%) lub nad jeziora (16%).

To pozwala nam z optymizmem spojrzeć na perspektywę tegorocznych wakacji i z pewnością jest dobrą prognozą dla branży turystycznej. Pierwsza odrodzi się turystyka krajowa. ― powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Robert Andrzejczyk.

Dla turystyki duże znaczenie ma także otwarcie niektórych atrakcji turystycznych, w tym muzeów i innych miejsc kultury. W badaniu zleconym przez POT aż 78 proc. respondentów zwraca na to uwagę. Zdecydowana większość turystów, bo 64 proc. wybierze się do płatnych obiektów noclegowych, 16 proc. natomiast zamierza odwiedzić rodzinę lub przyjaciół.

Badanie wykonane w dniach 22-26 kwietnia 2020 roku przez ARC Rynek i Opinia sp. z.o.o., na reprezentatywnej próbie Polaków w wieku 18-64 lat; 1030 respondentów.

Źródło: Polska Organizacja Turystyki

Poprzedni artykułPlenerowe wystawy w Kołobrzegu. Co zobaczyć?
Następny artykułNowe zasady kwarantanny dla członków załóg, rybaków i serwisantów