O wsparcie do 250 tys. zł w ramach w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego przedsiębiorcy z regionu mogą starać się nie tylko w Szczecinie, ale również w Koszalinie, Białogardzie i Stargardzie.

Nowi pośrednicy finansowi, którzy dzięki współpracy z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego będą mogli udzielać preferencyjnych pożyczek regionalnym firmom to:
  • Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego,
  • Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Białogardzie,
  • Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego.
30 kwietnia 2020 podpisaliśmy 3 nowe umowy pośrednictwa finansowego na łączną kwotę 9 mln zł. O środki mogą ubiegać się mikro, mali, i średni przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego, którzy zmagają się z trudnościami gospodarczymi w wyniku koronawirusa. Z pożyczki będzie można sfinansować m. in. pensje pracowników, opłacić czynsz za wynajem lokalu oraz uregulować zaległe należności wobec kontrahentów, – mówi Robert Michalski, prezes ZARR S.A.

Uruchomione przez Samorząd Województwa środki mają pomóc regionalnym firmom w pokonaniu trudności gospodarczych wywołanych epidemią COVID-19.

Maksymalna kwota pożyczki to 250 tys. zł, a okres jej spłaty może wynieść do 5 lat. W przypadku pożyczki do 100 tys. zł jedynym wymaganym zabezpieczeniem jest weksel in blanco. Pożyczkobiorcy otrzymują możliwość sześciomiesięcznej karencji oraz nie mają konieczności zabezpieczenia wkładu własnego. Firmy zainteresowane wsparciem, wszelkie formalności mogą załatwić zdalnie. Niezbędne dokumenty oraz kalkulator kredytowy dostępne są na stronie www.zarr.com.pl. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu doradców: + 48 512 205 846 oraz +48 512 205 545.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Poprzedni artykułSARS-CoV-2 w regionie: stan na 04.05.2020, godz. 18:00
Następny artykuł10 piratów drogowych straciło prawo jazdy w weekend