Poradnik parkowania: gdzie zaparkować w Helu przy NCK

Poradnik parkowania: gdzie zaparkować w Helu przy NCK
Autor Alicja Dmowska
Alicja Dmowska20.02.2024 | 5 min.

Parking płatny nck w Helu to częsty problem dla turystów. W sezonie trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe, a mandaty za nieprawidłowe parkowanie są bardzo dotkliwe. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz cenne wskazówki gdzie legalnie i za darmo zaparkować samochód lub camper w pobliżu Nadmorskiego Centrum Konferencyjnego. Dowiesz się jak uniknąć mandatu, ile kosztuje parking przy NCK i gdzie znajdują się darmowe parkingi w okolicy.

Kluczowe wnioski:

 • Najlepiej zaparkować na ul. Wiejskiej, to najbliższy darmowy parking przy NCK w Helu.
 • Można też zaparkować na ul. Rumskiej, tam znajduje się duży bezpłatny parking.
 • Parking przy NCK kosztuje 10 zł za cały dzień od godziny 8:00.
 • Za parkowanie w niedozwolonym miejscu grozi mandat nawet 500 zł.
 • W sezonie warto przyjechać wcześnie rano, by znaleźć wolne miejsce parkingowe.

Gdzie zaparkować przy NCK w Helu

Nadmorskie Centrum Konferencyjne w Helu to popularne miejsce organizacji różnego rodzaju wydarzeń i konferencji. W sezonie letnim, kiedy ruch turystyczny jest nasilony, znalezienie wolnego miejsca parkingowego w pobliżu NCK może być problematyczne.

Najlepszą i najtańszą opcją jest zaparkowanie na jednym z darmowych parkingów znajdujących się w okolicy centrum konferencyjnego. Do dyspozycji mamy parking przy ul. Wiejskiej. Jest to najbliższy parking względem NCK i mieści ponad 100 samochodów. Drugą dobrą opcją jest parking przy ul. Rumskiej - jest on co prawda oddalony o ok. 900 metrów, ale zmieści się na nim nawet 400 aut.

Ile kosztuje parkowanie bezpośrednio przy NCK?

Jeśli nie udało nam się znaleźć miejsca na którymś z darmowych parkingów, możemy skorzystać z płatnego parkingu zlokalizowanego tuż obok Nadmorskiego Centrum Konferencyjnego przy ul. ul. Jana Pawła II.

Za parkowanie tuż przy NCK Hel pobierana jest opłata w wysokości 10 zł za cały dzień postoju (od godziny 8:00).

Jak uniknąć mandatu za parkowanie przy NCK

Należy pamiętać, że w okresie letnim kontrole Straży Miejskiej dotyczące nieprawidłowego parkowania są w Helu bardzo częste. Grozi za to mandat nawet do 500 zł!

Dlatego, aby uniknąć przykrej niespodzianki w postaci mandatu, należy bezwzględnie parkować tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Dotyczy to zarówno parkingów zlokalizowanych przy ul. Wiejskiej i Rumskiej, płatnego parkingu przy NCK, jak również innych miejsc parkingowych w Helu.

Pamiętaj - parkowanie w niedozwolonych miejscach, na trawnikach czy chodnikach grozi mandatem nawet 500 zł!

Czytaj więcej:Hel na rowerze: Gdzie wypożyczyć i jakie trasy wybrać?

Opłata parkingowa przy NCK w Helu

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, opłata dzienna (od godziny 8:00) za pozostawienie samochodu na parkingu bezpośrednio przy Nadmorskim Centrum Konferencyjnym w Helu wynosi 10 zł.

Możliwe jest również wykupienie miesięcznego abonamentu parkingowego na płatnym parkingu przy NCK Hel - jego koszt to 250 zł miesięcznie.

Rodzaj opłaty parkingowej przy NCK HelCena
Dzienna (od godziny 8:00)10 zł
Miesięczny abonament250 zł

Darmowe parkingi w pobliżu NCK Hel

Zdjęcie Poradnik parkowania: gdzie zaparkować w Helu przy NCK

W niedalekiej odległości od Nadmorskiego Centrum Konferencyjnego w Helu znajdują się 2 duże, darmowe parkingi:

 • Parking przy ul. Wiejskiej - ok. 100 miejsc parkingowych, 700 metrów od NCK;
 • Parking przy ul. Rumskiej - ok. 400 miejsc, 900 metrów od centrum konferencyjnego.

Są to obecnie jedyne większe bezpłatne parkingi w okolicy NCK Hel. W sezonie letnim warto przyjechać na nie wcześnie rano, aby znaleźć wolne miejsce dla swojego samochodu.

Gdzie jeszcze można zaparkować za darmo w Helu?

Poza parkingami przy ul. Wiejskiej i Rumskiej, w Helu znajdziemy jeszcze pojedyncze, mniejsze miejsca parkingowe rozsiane w różnych częściach miejscowości. Są to np. parkingi przy ul. Bocznej, Leśnej czy Wiejskiej. Warto o nich pamiętać, gdy zajęte będą już duże darmowe parkingi w pobliżu NCK.

Zasady parkowania przy NCK w Helu

Podstawową zasadą parkowania w Helu, w tym również w okolicy Nadmorskiego Centrum Konferencyjnego, jest parkowanie tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Dotyczy to parkingów zarówno płatnych jak i darmowych.

Na parkingu przy NCK opłatę dzienna w wysokości 10 zł należy uiścić w parkomacie znajdującym się na terenie parkingu. Bilety abonamentowe można wykupić w biurze administracji NCK przy ul. Wiejskiej 41.

Na darmowych parkingach obowiązuje zakaz parkowania pojazdów ponad 3,5 t oraz przyczep turystycznych. Należy bezwzględnie stosować się do znaków drogowych i oznaczeń poziomych.

Porady - gdzie bezpłatnie zaparkować przy NCK

Aby zaoszczędzić pieniądze na opłacie parkingowej w okolicach NCK w Helu, najlepiej skorzystać z darmowych parkingów przy ul. Wiejskiej lub ul. Rumskiej. W sezonie warto przyjechać na nie wcześnie rano, aby mieć pewność znalezienia wolnego miejsca.

Można również poszukać miejsca na mniejszych, darmowych parkingach rozsianych w innych częściach Helu np. przy ul. Bocznej czy Leśnej.

Pamiętajmy, by parkować zgodnie z przepisami, co pozwoli uniknąć dotkliwego mandatu.

Podsumowanie

Parkowanie w Helu, zwłaszcza w sezonie letnim, może nastręczać trudności. Przy Nadmorskim Centrum Konferencyjnym znajdują się co prawda miejsca parkingowe, jednak płatne. Dlatego w niniejszym artykule przedstawiono dwa duże, darmowe parkingi - przy ulicy Wiejskiej i Rumskiej, które oddalone są od NCK o około 700-900 metrów. Ponadto w Helu można znaleźć parkingi przy ulicy Bocznej, Leśnej czy Wiejskiej. Warto również wziąć pod uwagę strzeżone parkingi płatne, na przykład parking strzeżony władysławowo.

Podsumowując, zaparkowanie w Helu w pobliżu NCKM jest możliwe, trzeba jednak liczyć się z koniecznością poszukania miejsca parkingowego w większej odległości lub skorzystania z parkingu płatnego. Kluczowe jest, aby parkować zgodnie z przepisami i unikać parkowania w miejscach niedozwolonych, za co grożą wysokie mandaty.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Albatros ustka: Wakacje nad morzem z atrakcyjnymi cenami
 2. Luksusowe agroturystyki: Jak wypoczywać w dobrym stylu?
 3. Domki z atrakcjami dla dzieci nad morzem: Rodzinne wakacje
 4. Agroturystyka Dobry Brat w Osieku: Odpoczynek na łonie natury
 5. Jastarnia: Najlepsze baseny dla wypoczynku i radości w słońcu
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Alicja Dmowska
Alicja Dmowska

Jako rodowita Pomorzanka i założycielka portalu poświęconego odkrywaniu uroków Pomorza, każdego dnia dzielę się moją pasją do tej niezwykłej krainy. Moje doświadczenie jako przewodnik turystyczny i miłośnik historii pozwala mi przybliżać czytelnikom tajemnice i piękno Pomorza, od zabytkowych miast po ukryte przyrodnicze perły. Z zaangażowaniem promuję ekoturystykę i zachęcam do odkrywania regionu z szacunkiem dla jego dziedzictwa i natury. Na moim portalu znajdziesz nie tylko przewodniki po najpiękniejszych zakątkach Pomorza, ale też praktyczne porady dotyczące podróżowania, lokalnych atrakcji oraz kulinarnych specjałów, które warto spróbować. Jestem przekonana, że Pomorze ma każdemu coś wyjątkowego do zaoferowania, niezależnie od tego, czy szukasz przygody, relaksu czy kulturowych doświadczeń. Zapraszam do wspólnego odkrywania tego niezwykłego miejsca, które mam szczęście nazywać domem.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły