Wszystkie dotychczasowe obostrzenia zostały przedłużone. Dodatkowo, wprowadzony został obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Egzaminy ósmoklasisty i maturalny zostały przeniesione, prawdopodobnie na czerwiec.

Wprowadzony został obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Nie muszą być to profesjonalne maseczki. Mogą to być maseczki z tkaniny, a nawet chusty, czy szaliki. Nakaz ten będzie obowiązywał od 16 kwietnia 2020 roku.

Do 19 kwietnia 2020 roku będą obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się. Zamknięte pozostaną galerie handlowe oraz placówki kulturalne i usługowe, a także bulwary, plaże i parki. Podtrzymana została zasada ograniczonej liczby klientów w sklepach i środkach transportu publicznego oraz nakaz zachowania 2 metrowego odstępu między osobami.

Również do 19 kwietnia będzie obowiązywało ograniczenie liczby wiernych w kościołach do 5 osób.

Do 26 kwietnia zamknięte będą placówki oświatowe oraz wstrzymany będzie ruch międzynarodowy. Egzaminy ósmoklasisty i maturalny zostały przesunięte w czasie, prawdopodobnie na drugą połowę czerwca. Uczniowie zostaną poinformowani o nowym terminie co najmniej 3 tygodnie wcześniej.

Do odwołania obowiązuje zakaz masowych zgromadzeń.

O obowiązujących obostrzeniach wprowadzanych stopniowo przez rząd pisaliśmy TUTAJTUTAJ i TUTAJ.

Równocześnie premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelowani o powstrzymanie się od odwiedzin rodziny w czasie świąt Wielkanocy.

Celem działań jest powstrzymanie dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Poprzedni artykułSARS-CoV-2 w regionie: stan na 8.04.2020, godz. 18:00
Następny artykuł7 chorych na COVID-19 ze szpitala w Kołobrzegu do Szczecina