Ponad 50 kilometrów malowniczą trasą rowerową, wzdłuż morza, przez las i wokół jeziora. Kołobrzeskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na wycieczkę rowerową dookoła jeziora Resko Przymorskie, która zaplanowana jest na 1 listopada 2020 roku (niedziela).

Uczestnicy wyruszą spod stacji BP przy ulicy 6 Dywizji Piechoty 26 o godzinie 10.00. Wycieczka potrwa do ok. godziny 13.00.

Resko Przymorskie to jezioro o powierzchni ponad 500 hektarów. Akwen jest stosunkowo płytki, zasilają go rzeki Stara Rega, Łużanka i Błotnica. Z morzem jezioro łączy Kanał Reski. Miejsce jest nie tylko malownicze, ale też ciekawe pod względem przyrodniczym. Otaczają je szuwary trzcinowe, w których można spotkać wiele gatunków ptactwa wodnego m.in. niezwykle rzadkie jak gęś gęgawa, gągoł, wąsatka i gąsiorek, a także (w czasie przelotów) perkozy, łyski, żurawie, mewy, gęsi i kaczki oraz żurawie. Według ornitologów to prawdziwy ptasi raj. W wodach jeziora dominują leszcze, krąpie, płocie, szczupaki i sandacze, ale można też spotkać węgorze, okonie, liny, czy ukleje, ale dla wędkarzy udostępnione są specjalne miejsca łowiskowe na stawach obok jeziora Resko. Latem można tu uprawiać wind- i kitesurfing, a także pływać na rowerach wodnych. Wokół biegną trasy rowerowe i spacerowe.

Zdjęcie: By JDavid – Praca własna, CC BY-SA 3.0

Poprzedni artykułAkcja charytatywna „Pomóżmy Kindze stanąć na nogi” w Kołobrzegu
Następny artykułFilmowy tydzień w Kołobrzegu (30 października – 5 listopada 2020)