Kołobrzeskie Starostwo Powiatowe jest zainteresowane wprowadzeniem już w przyszłym roku systemu opieki telemedycznej „TELE-ZDROWIE” o projekcie tym opowiedział Starosta Powiatowy Tomasz Tamborski. Na razie wprowadzony został w życie pierwszy etap tego projektu, jednak z pewnością podjęte zostaną dalsze działania.

Czym jest system opieki telemedycznej? Jest to specjalne urządzenie wielkości budki telefonicznej, które wyposażone jest w ekran dotykowy oraz szereg medycznych urządzeń pomiarowych. Takie urządzenia pozwalają na wykonanie samodzielnie badań profilaktycznych oraz uzyskanie specjalnego wsparcia odpowiedniego lekarza specjalisty. Dzięki takim rozwiązaniom osoby zainteresowane badaniami nie będą musiały umawiać się na wizyty, tylko samodzielnie będą mogły zbadać się w kiosku telemedycznym i uzyskać wyniki. Jak jednak obsłużyć tak skomplikowane urządzenie? Okazuje się, że to banalnie proste. Aby wykonać badanie wystarczy usiąść w wyznaczonym do tego miejscu, a następnie zgodnie z pojawiającymi się czytelnymi instrukcjami z ekranu wykonać odpowiednie czynności. Wszystkie wykonane pomiary zostają automatycznie zapisane na stworzonym przez pacjenta profilu, które jest indywidualne dla każdego osoby. Z wynikami mogą zapoznać się również lekarze.

W powstałych kioskach telemedycznych można wykonać badania takie jak pomiar ciśnienia krwi, analizę sygnału EKG, a także badanie analizujące tętno i natlenienie krwi. Zgodnie z uzyskanymi informacjami kioski takie mają się pojawić w strategicznych punktach miasta w przyszłym roku. Wyniki z wykonanych badań możliwe są również do sprawdzenia na specjalnie stworzonej aplikacji mobilnej. Dane mają być przechowywane na specjalnie zabezpieczonych serwerach.

Cieszą nas informacje, że rozwój nowych technologii odbywa się także w medycynie, mamy nadzieję, że program ten uzyska odpowiednie wsparcie i potrzebne środki na rozwój, a mieszkańcy chętnie skorzystają z takich udogodnień!

Badania będzie mógł wykonać każdy!
Opieka telemedyczna zostanie uruchomiona w Kołobrzegu.
Poprzedni artykułUstawiono pułapki na lisy w Kołobrzegu.
Następny artykułZmiana godzin pracy urzędów 24 grudnia!