Zgodnie z informacją uzyskaną na spotkaniu Prezydent Kołobrzegu – Anny Mieczkowskiej z dziennikarzami tegoroczna impreza sylwestrowa organizowana przez miasto ma być ostatnią tego typu imprezą na której wypuszczane będą fajerwerki.

Miejskim Sylwestrom w Kołobrzegu zawsze towarzyszył pokaz sztucznych ogni i fajerwerków, jednak ma się to zmienić. Tegoroczna impreza przygotowana przez Regionalne Centrum Kultury będzie zawierała taki pokaz, jednak w przyszłym roku miasto ma z tego typu pokazu zrezygnować. W miejsce wybuchających fajerwerków planowane będą pokazy laserów i iluminacji świetlnych w stylu „światło – dźwięk”. Skąd jednak decyzja o rezygnacji w przyszłych latach z sztucznych ogni? Anna Mieczkowska zdaje się podzielać zdanie obrońców zwierząt, którzy od lat postulują zaprzestanie wystrzeliwania fajerwerków w sylwestrową noc. Głośny dźwięk strzałów jest bardzo stresujący dla zwierząt, które niejednokrotnie wpadają w panikę i robią sobie krzywdę. Miasto jednak związane jest obowiązującymi przepisami zgodnie z którymi korzystanie z fajerwerków nie jest zakazane w dniach 31 grudnia i 1 stycznia. Tak jak zostało to określone powyżej – w przyszłych latach ma się to zmienić.

Tematem dyskusji Pani Prezydent była również organizacja świątecznego jarmarku, którego stworzeniem również w przyszłym roku zajmie się miasto. Podane zostały propozycje, które mają sprawić, że kołobrzeski jarmark będzie interesujący zarówno dla mieszkańców jak i przyjezdnych na czas świąt turystów.

Sylwester 2019 będzie ostatnim z fajerwerkami
W przyszłym roku impreza sylwestrowa odbędzie się w nieco innej formie.

 

Poprzedni artykułRozprawy w kołobrzeskim sądzie odwołane. Protest pracowników!
Następny artykułŚwięto Trzech Króli w Kołobrzegu.