Wrzesień to najlepszy miesiąc do surfowania na Pomorzu Zachodnim. Woda w morzu jest jeszcze ciepła, wciąż jest dużo słońca, ale już znacznie mniej turystów. Dlatego właśnie we wrześniu organizowane są Otwarte Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Surfingu. Trzecia edycja wydarzenia odbędzie się na kołobrzeskim spocie surfingowym Kalafiornia między 25 a 27 wrześniem 2020 roku, w zależności od warunków pogodowych. Zawody będą połączone z 3-dniowym festiwalem kultury SURF.  

Zawody West Coast Battle 2020 będą rozgrywane w dwóch kategoriach OPEN Man i OPEN Woman. Zawodnicy nie mogą startować na deskach dłuższych niż 7 metrów. Dodatkowo, amatorzy surfingu będą mogli wziąć udział w konkurencji KOOKS bez limitu długości desek. Odbędą się też zawody SUP Surfing, a także nowość, czyli KOOKmageddon – surfjanusz race. Osoby zainteresowane udziałem w zawodach mogą zapisać się bezpośrednio w Surf Academy lub wysyłając e-maila na adres info@surfacademy.pl (podając w tytule „WCB 2020”).

W tym samym czasie, od 25 do 27 września, w Kołobrzegu odbywać się będzie 3-dniowy festiwal kultury SURF. W ramach festiwalu zaplanowano: pokazy filmów surfingowych, prelekcje, darmowe testy sprzętu surfingowego oraz imprezy przy muzyce z DJ Kostek oraz DJ Few Few Największe Joł.

O tym dlaczego Kołobrzeg jest idealnym miejscem dla surferów pisaliśmy TUTAJ.

Organizatorami są Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Surfingu i Surf Academy, a partnerami: restauracja pod Latarnią, House Hostelli, Coffeedesk, Surfing Bird, CHILLIapartamenty, Agencja Reklamy Pixel, JANTAR- wody mineralne i Pathology art. Patronem wydarzenia jest Związek Sportowy Surfingu.

Poprzedni artykułFestiwal Rybny i regaty żeglarskie w Kołobrzegu
Następny artykułFilmowy tydzień w Kołobrzegu (25 września – 1 października 2020)